Chociaż najczęściej tego nie zauważamy, wiele powszechnych poglądów o seksie opiera się na zasadach symetrii oraz powinności. Symetria podpowiada, że partnerzy_rki mają takie same lub analogiczne pragnienia seksualne. Powinność zakłada...
Seks porady dla par
Dużą grupę klientów sklepu Secret Delivery stanowią osoby w związkach. To właśnie dlatego stworzyliśmy cykl blogowy z inspiracjami i poradami dotyczącymi seksu partnerskiego. Powstał we współpracy z seksuolożką Kasią Koczułap, znaną w Internecie jako „Kasia co z tym seksem?”, a obecnie jest kontynuowany przez Asię Lewicką, studentkę psychologii i seksuologii.
W związkach nierzadko pojawiają się obawy i niepokój, kiedy częstotliwość seksu z partnerem_ką spada. Gdy namiętne igraszki nie dzieją się już tak spontanicznie, a może nawet ciężko przypomnieć sobie, kiedy ostatnio uprawialiście seks, do głowy może przyjść pytanie: czy z tym związkiem jest wszystko w porządku? A może to już koniec miłości?
Pierwszy raz bywa prezentowany w popkulturze jako znaczące wydarzenie, które może mieć wpływ na całe życie. Oczywiście, może to się sprawdzać w wielu przypadkach. Co nie zmienia faktu, że często pierwszy partner szybko ustępuje miejsca kolejnemu czy kolejnym i niekoniecznie to pierwsze zbliżenie...
Choć zazwyczaj do związku szukamy osoby o podobnych wartościach, zainteresowaniach i preferencjach, chyba każda bliska relacja staje czasem przed wyzwaniem różnicy w potrzebach seksualnych.
Stereotypowo zazdrość uznaje się za nieodłączną część związku, podważana bywa wręcz autentyczność uczuć osób, które nie odczuwają zazdrości ze względu na duże zaufanie do partnera_partnerki. Czy zazdrość w związku jest konieczna? Czy i kiedy jej intensywność powinna niepokoić?
Po menopauzie czy andropauzie seks może być trudniejszy i może być na niego mniej ochoty, ale jeśli tylko mamy chęć próbować nowych rzeczy, to nigdy nie jest za późno!
Spadek pożądania u osób, które żyją w długoletnich związkach mimo, że jest całkiem normalny i jest częścią procesu, jakim jest relacja, to często wzbudza bardzo duży niepokój. Kiedy zaczynamy zauważać, że nasze pożądanie zaczyna wyglądać inaczej, to zaczynamy dopatrywać się najgorszych przyczyn.
Kultura, w której żyjemy jest kulturą bardzo monogamiczną. Monogamia jest zrośnięta z naszymi doświadczeniami, sposobem, w jaki zostaliśmy wychowani. Wydaje nam się, że monogamia jest jedyną normą. Zawsze była, jest i będzie.
Relacje na odległość mierzą się z różnymi wyzwaniami, a jednym z takich dużych wyzwań może być kwestia aktywności seksualnej, utrzymywania i pielęgnowania pożądania i podniecenia, a także – realizacja go. W dzisiejszych czasach możemy radzić sobie coraz lepiej i ciekawiej.
Kiedy myślimy o masturbacji, to prawdopodobnie pojawia nam się w głowie myśl o aktywności seksualnej, którą będziemy robić samodzielnie. I tak często bywa, że masturbacja to bardzo intymna i prywatna część naszego życia seksualnego.
Muszę się do czegoś przyznać – nie lubię określenia „gra wstępna”. To sugeruje, że pewne aktywności są mniej ważne od innych, są jedynie wstępem do czegoś właściwego, oczekiwanego.
Mimo, że połowa populacji świata ma okres, jest to temat, który wciąż podlega stygmatyzacji, stanowi tabu, mało się o nim mówi w przestrzeni publicznej, a krew okresowa budzi obrzydzenie i przerażenie. Z tego powodu i seks podczas okresu budzi dużo emocji.