Masturbatory – dla kogo są, czym się kierować przy wyborze i jak ich używać

Avatar photo
Autorka:
14.02.2019 · Czas czytania: 7 min
Osoba w samych majtkach, z czerwonymi paznokciami leży na boku. Przy biodrze trzyma masturbator w twardej obudowie.Osoba w samych majtkach, z czerwonymi paznokciami leży na boku. Przy biodrze trzyma masturbator w twardej obudowie.

Masturbacja oraz wszelkie gadżety erotyczne służące do masturbacji to temat owiany wieloma mitami. Obalałam je już przy okazji poradnika o masażerach łechtaczki oraz poradnika o wibratorach. Pisałam w nich o tym, że masturbacja, także u osób będących w związku, może być potrzebna, może pomóc rozładować napięcie seksualne, może pełnić ważną funkcję urozmaicenia.

Wspominałam także o tym, że zabawki erotyczne nie są konkurencją dla naszej partnerki/partnera, tylko stwarzają dodatkowe możliwości na poznawanie swoich ciał i przeżywanie przyjemności w nowy sposób. Dziś nie będzie o masażerach łechtaczki i o wibratorach. Opowiem Wam za to o masturbatorach, czyli gadżetach erotycznych do masażu penisa.

Masturbatory nie służą jak ich nazwa sugeruje tylko do masturbacji w pojedynkę, ale równie często używane są przez pary do wspólnych zabaw. Można ich używać do masażu penisa podczas gry wstępnej, jako rozgrzewkę przed seksem. Można wykorzystać je jako formę wspólnego relaksu, która nie musi kończyć się stosunkiem.

Gadżety erotyczne nie są konkurencją dla naszej partnerki/partnera, tylko stwarzają dodatkowe możliwości na poznawanie swoich ciał i przeżywanie przyjemności w nowy sposób.

Na jasnym tle stoi biały masturbator Tenga 3D Spiral w opakowaniu: pod przezroczystym kloszem, na czarnej podstawce z nazwą.

masturbator Tenga 3D

Z masturbatorów możecie korzystać od czasu do czasu jako urozmaicenie, a także wtedy kiedy nie możecie być razem np. z powodu rozłąki, wyjazdu służbowego. Masturbatory mogą być także pomocne parom, u których mężczyzna ma problemem przedwczesnego wytrysku. W takiej sytuacji pomiędzy zbliżeniami z partnerką/partnerem mężczyzna może używać masturbatora o wąskim i mocno stymulującym penisa wnętrzu, aby ćwiczyć kontrolę wytrysku, o czym opowiem Wam szerzej w dalszej części tego poradnika.

Oferta masturbatorów jest szeroka, począwszy od modeli jednorazowych do tych wielokrotnego użytku, od zupełnie gładkich wewnętrznych struktur do urozmaiconych różnymi wypustkami, od tych z dyskretnymi otworami do realistycznych odwzorowujących kształt wejścia pochwy czy kształt ust. Jeśli zastanawiasz się czym jeszcze różnią się poszczególne wersje oraz na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie masturbatora, to koniecznie czytaj dalej, ponieważ wszystkiego dowiesz się w tym poradniku.

Co jest najważniejsze przy zakupie masturbatora?

Przy zakupie masturbatora najważniejszą rzeczą na jaką należy zwrócić uwagę jest bezpieczeństwo. Główną zasadą jest wybór renomowanej marki oraz unikanie tanich, bezmarkowych produktów niewiadomego pochodzenia, wykonanych z niskiej jakości materiałów. Odpowiedni materiał nie tylko dostarcza przyjemniejszych doznań, ale także gwarantuje bezpieczeństwo w kontakcie ze skórą, nie wywołuje podrażnień, daje możliwość utrzymania gadżetu w higienicznej czystości. Materiały z jakich produkuje się współcześnie wysokiej jakości masturbatory to elastomer (w przypadku masturbatorów TengaDorcel) oraz materiał realistyczny SuperSkin™ (w przypadku marki Fleshlight).

Czym się różnią poszczególne modele masturbatorów?

Jeśli wiesz już, co jest absolutnie najważniejsze przy wyborze masturbatora, to teraz pora przyjrzeć się poszczególnym cechom i dobrać te, które będą najbliższe Twoim oczekiwaniom. Omówię je po kolei w poniższych akapitach.

1. Ilość użyć

Wśród masturbatorów znajdziesz tańsze jednorazowe oraz droższe, trwalsze, z wyjmowanym wewnętrznym wkładem lub otwieraną obudową, które można myć i używać wielokrotnie.

Masturbator Tenga Air-Tech Squeeze ma na czerwonej powierzchni białe napisy i kształt klepsydry zaokrąglonej u góry i dołu.

masturbator Tenga Air-Tech Squeeze

Masturbatory jednorazowe to dobry wybór, kiedy chcesz się przekonać czy taki gadżet w ogóle Ci odpowiada. Są tańsze, lżejsze i mniejsze niż te wielokrotnego użytku, dlatego świetnie sprawdzą się także jako gadżet do wspólnej gry wstępnej lub umilacz czasu w podróży. Masturbatory wielokrotnego użytku będą natomiast idealne jeśli poszukujesz gadżetu, który możesz wykorzystać więcej niż raz i który zapewni bardzo realistyczne doznania. Takie gadżety są często większe i cięższe niż jednorazowe, ale sięgając po modele wielokrotnego użytku masz pewność, że ich wkład będzie trwalszy. Po zakończonej zabawie wystarczy go umyć, wysuszyć i można używać ponownie. Ilość możliwych użyć różni się w zależności od intensywności używania, jakości czyszczenia i konserwacji. W dalszej części tego poradnika znajdziesz praktyczne wskazówki pomagające wydłużyć żywotność produktu.

2. Wygląd

Nie tyle chodzi tutaj o wygląd całego masturbatora, a o sam otwór, do którego wkłada się penisa. To na jaki się zdecydujesz zależne jest od Twoich preferencji i tego czy zależy Ci na dyskrecji. Masturbator może być zupełnie dyskretny i przypominać raczej pączka z dziurką, a nie gadżet erotyczny. Jest on całkiem neutralny, nie budzący skojarzeń i na pierwszy rzut oka raczej nikt nie rozpozna takiej zabawki. Wygląd może być jednak bardzo realistyczny i odwzorowywać miejsca intymne: pochwę, odbyt lub usta. Przykładem takich masturbatorów jest bestsellerowa seria Fleslight Girls (zobacz recenzję) z otworami wykonanymi na podstawie wiernych odlewów miejsc intymnych słynnych aktorek erotycznych.

Kobieta w czarnej bieliźnie trzyma masturbator Fleshlight Girls. Jego otwór ma kształt jasnego sromu aktorki porno.

masturbator Fleshlight Girls

Sięgając po realistyczne modele zapewnisz sobie dodatkowe doznania wzrokowe. A jeśli jesteśmy przy wyglądzie, to warto w tym miejscu wspomnieć o masturbatorach przezroczystych. Mają one przezroczyste wkłady oraz przezroczyste obudowy, co umożliwia podgląd penetracji. Dzięki temu dostarczają dodatkowych wrażeń wizualnych i szczególnie dobrze sprawdzą się do wspólnych zabaw z partnerką/partnerem. Masturbatory przezroczyste dostępne są w różnych wariantach wielkości, klasycznych oraz kompaktowych, a także w różnych wariantach otworów, dyskretnych i realistycznych.

Przy wyborze kolejnego masturbatora warto kierować się różnorodnością i w poszukiwaniu nowych doznań sięgać po modele o innych wewnętrznych wzorach!

3. Wewnętrzne struktury

Omówiliśmy już to co widać na zewnątrz, więc teraz pora przyjrzeć się wnętrzu. Wewnętrzne wkłady masturbatów posiadają różnorodne struktury, od zupełnie gładkich poprzez prążkowane do urozmaiconych różnej ilości i wielkości wypustkami. Dobór struktury jest kwestią indywidualną, część mężczyzn preferuje wersje o całkowicie gładkim wnętrzu, inni wolą intensywniejszą i bardziej urozmaiconą stymulację. Przy wyborze kolejnego masturbatora warto kierować się różnorodnością i w poszukiwaniu nowych doznań sięgać po modele o innych wewnętrznych wzorach!

Omawiając struktury, muszę wspomnieć o specjalnych masturbatorach przeznaczonych do nauki kontroli wytrysku, u mężczyzn z problemem przedwczesnego wytrysku. Problem ten jest jednym z najpowszechniejszych zaburzeń funkcji seksualnych. Możemy o nim mówić wtedy, gdy ejakulacja następuje jeszcze przed rozpoczęciem stosunku lub zaraz po wprowadzeniu penisa do pochwy/odbytu, a mężczyzna w żaden sposób nie jest w stanie tego kontrolować. Więcej na temat przyczyn jak i samych metod radzenia sobie z tym zaburzeniem przeczytasz w poradniku, który znajdziesz tutaj.

Fleshlight Stamina Training Unit masturbator treningowy 219 zł
KUP TERAZ

Jedną z opisanych tam przeze mnie metod jest trening wytrzymałości z użyciem specjalnego, przeznaczonego do tego celu masturbatorem np. Fleshlight STUFleshlight GO STUFleshlight Quickshot STU lub MyHixel. Czym szczególnym wyróżniają się te modele? Otóż mają one bardzo wąskie wewnętrzne struktury oraz posiadają znacznie więcej stymulujących wypustek, dzięki czemu zapewniają intensywny trening, pomagają kontrolować wytrysk i pracować nad techniką. Ćwiczenia polegają na masażu penisa masturbatorem i jak najdłuższym kontrolowaniu wytrysku. Możesz je wykonywać sam lub wspólnie z partnerką/partnerem, pomiędzy zbliżeniami.

4. Długości wewnętrzne

W zależności od rodzaju masturbatora, jego długość wewnętrzna może być ograniczona obudową w której się znajduje, ale może być też elastyczna lub otwarta z dwóch stron. Każda z nich daje inne możliwości.

Biały masturbator Tenga Flex ma kształt klepsydry zaokrąglonej ze spiralnymi prążkami. Dłoń zatyka od góry jego otwór.

masturbator Tenga Flex

Masturbatory o elastycznej długości mają formę rozciągliwych nakładek pokrytych od wewnętrznej strony stymulującymi wypustkami. Nie posiadają obudowy i z łatwością dostosowują się do każdego rozmiaru penisa. Masturbatory w obudowach mają określoną długość wewnętrzną. W zależności od długości penisa oraz preferencji wybierz dłuższą lub krótszą, kompaktową wersję. Kompaktowe masturbatory są lżejsze i wygodniejsze do trzymania przez partnerkę/partnera, podczas wspólnych zabaw. Możesz także wypróbować masturbator otwarty z dwóch stron, np. Fleshlight Quickshot. Masturbator ten świetnie sprawdza się jako urozmaicenie seksu oralnego. Partnerka/partner może masować nim podstawę penisa, stymulując jednocześnie główkę penisa ustami.

Czym nawilżać masturbator?

Aby móc nawilżyć wnętrze masturbatora i cieszyć się przyjemną stymulacją, lubrykant jest niezbędny. Do nawilżania masturbatorów wybieraj wyłącznie lubrykanty na bazie wody. Ich duży wybór znajdziesz tutaj.

Możesz wybrać wersję chłodzącą lub rozgrzewającą, aby zapewnić sobie dodatkowe wrażenia. Zrezygnuj z żeli silikonowych, kremów czy olejków – mogą one uszkodzić wkład zabawki. Przy omawianiu żeli, chciałam Wam polecić lubrykanty z serii Tenga Hole Lotion. Mają one buteleczki z wydłużonym czubkiem, który ułatwia nałożenie żelu do środka masturbatora. Dodatkowo, lubrykanty te są dostępne w 4 różnych gęstościach i właściwościach, możliwości do eksperymentowania jest więc naprawdę dużo! Recenzję tych żeli znajdziesz tutaj. Inną ciekawą serią lubrykantów stworzonych specjalnie do użycia z masturbatorami są żele Fleshlight FleshLube (zobacz recenzję), dostępne w wersjach: neutralnej, rozgrzewającej i chłodzącej.

Ciekawe dodatki do masturbatorów, czyli jeszcze więcej możliwości!

W tym miejscu chcę Ci przedstawić najciekawsze akcesoria do masturbatorów, które jeśli myślisz o zakupie masturbatora, mogą Cię zainteresować. A są to: rozgrzewacze podnoszące temperaturę wewnątrz wkładu, uchwyty oraz kontroler wewnętrznego ciśnienia.

  • Rozgrzewacze: Przed użyciem masturbatora producenci sugerują rozgrzanie wewnętrznego wkładu strumieniem ciepłej wody. Wnętrze masturbatora rozgrzane do temperatury ciała dostarcza bowiem przyjemniejszych i bardziej realistycznych doznań. Dla poszukujących większej wygody, producenci stworzyli specjalne, łatwe i szybkie w użyciu rozgrzewacze: Fleshlight Sleeve Warmer który wystarczy podłączyć do gniazdka sieciowego lub portu USB, a następnie na jego podłużny pręt wsunąć masturbator w celu jego rozgrzania oraz tańszy i działający na uproszczonej zasadzie Tenga Hole Warmer.
  • Uchwyty: Równie ciekawymi akcesoriami są uchwyty. Uchwyt Shower Mount umożliwia przymocowanie masturbatora do dowolnej gładkiej powierzchni i wygodną zabawę bez pomocy rąk. PhoneStrap pozwala na przymocowanie smartfona do nogi, dzięki czemu możliwe jest użycie masturbatora przy jednoczesnym oglądaniu filmów lub podczas videorozmowy z partnerką/partnerem.
  • Kontroler ciśnienia: Jeszcze innym dodatkiem wartym uwagi jest Tenga Vacuum Controller czyli elektroniczny kontroler do regulowania ciśnienia wewnątrz masturbatora. Jest to dodatek do masturbatorów Tenga. Jeśli chcesz w łatwy sposób kontrolować doznania – jest to coś dla Ciebie! Kontroler wystarczy zamocować na masturbatorze, nacisnąć główny przycisk na obudowie aby go uruchomić, a potem już tylko naciskać dolny przycisk aby regulować siłę wewnętrznego ciśnienia i cieszyć się różnorodnymi doznaniami!
Fleshlight Sleeve Warmer 136,90 zł
KUP TERAZ

Jak czyścić masturbator i jak wydłużyć jego żywotność?

Mam nadzieję, że pomogłam w wyborze i masz już wypatrzony model dla siebie. Jeśli zdecydowałeś się na masturbator wielokrotnego użytku, to teraz koniecznie zapoznaj się z moją instrukcją czyszczenia. Masturbatory wielokrotnego użytku wykonywane są z trwałych materiałów, które można myć i używać ponownie. Regularne czyszczenie po każdym użyciu pomaga wydłużyć żywotność produktu oraz gwarantuje odpowiednią higienę. A więc jak czyścić taki gadżet? Wszystko odbywa się w 3 krokach:

  • KROK 1 – MYCIE: Wyjmij wnętrze masturbatora z obudowy i wypłucz je dokładnie pod bieżącą wodą. Po usunięciu nieczystości spryskaj cały wkład środkiem antybakteryjnym przeznaczonym do czyszczenia zabawek erotycznych. Usunie on wszystkie bakterie oraz zneutralizuje zapachy. Kupisz go tutaj.
  • KROK 2 – SUSZENIE: Tak oczyszczony wkład pozostaw do wyschnięcia. Nadmiar wilgoci możesz wytrzeć ręcznikiem. Przed włożeniem wkładu do obudowy upewnij się, że jest suchy. Tylko całkowicie suchy wkład może być przechowywany w obudowie.
  • KROK 3 – PUDROWANIE: Jeśli jesteś posiadaczem Fleshlighta nie zapomnij o pudrowaniu. Fabrycznie nowy wkład Fleshlighta pokryty jest cienką warstwą pudru matującego Renewing Powder. Dzięki niemu wkład nie klei się, pozostaje aksamitnie matowy i miękki w dotyku. Po każdym umyciu i wysuszeniu wkładu uzupełnij zmytą warstwę pudru.
Fleshlight Renewing Powder puder regeneracyjny do masturbatora 36,90 zł
KUP TERAZ

Mam nadzieję, że powyższe informacje zachęciły Cię do zakupu i pomogą przy wyborze konkretnego produktu. Pamiętaj, że masturbatory to gadżety zarówno dla singli, jak i par, które chcą urozmaicić swoją grę wstępną. Świetnie sprawdzą się także jako narzędzie do nauki kontroli wytrysku. Masturbator, podobnie jak wibrator, nigdy nie zastąpi partnerki/partnera i nie po to został stworzony. Służy on do eksperymentowania, do urozmaiceń, do odkrywania nowych doznań i poznawania swojego ciała. I do tego Was wszystkich zachęcam!

Pełną ofertę masturbatorów w sklepie Secret Delivery znajdziesz tutaj:

Tekst: Natalia Trybus
Ilustracja: Nikola Hahn

Avatar photo

O autorce:

Natalia Trybus

Nazywam się Natalia Trybus i jestem edukatorką seksualną. Dla sklepu Secret Delivery tworzę cykl poradników „Wiedza o gadżetach”, w którym piszę o tym na co zwracać uwagę przy zakupie zabawek erotycznych oraz radzę, jak dobrać odpowiednie dla siebie produkty. Na blogu sklepu dzielę się z Wami także moimi recenzjami gadżetów. Moją misją jest przekazywanie wiedzy i pozytywnego podejścia do seksualności. Możecie mnie również znać z mojego kanału na YouTube „Pink Candy” poświęconego edukacji seksualnej, który prowadzę od 2015 roku.