Zabawki analne: przewodnik dla początkujących

Avatar photo
Autorka:
04.10.2018 · Czas czytania: 4 min
Osoba ubrana w same czerwone majtki trzyma czarne, potrójne koraliki analne przy biodrze.Osoba ubrana w same czerwone majtki trzyma czarne, potrójne koraliki analne przy biodrze.

Zabawki i gadżety analne pomagają zwiększać przyjemność i mogą być używane podczas każdej aktywności seksualnej: samomiłości, gry wstępnej, czy podczas stosunku. Przeznaczone są dla każdej płci oraz dla każdej orientacji seksualnej. W tym poradniku piszę o tym jakie są rodzaje zabawek analnych oraz o tym jak bezpiecznie z nich korzystać.

Choć temat seksu analnego i „tylnego wejścia” nadal budzi wiele kontrowersji (o czym wspomniałam już w poradniku o seksie analnym), to jednak coraz więcej osób zdaje się otwierać na ten rodzaj przyjemności. Niezależnie od tego czy chcesz zacząć uprawiać seks analny, czy tylko zadbać o dodatkową stymulację odbytu, gadżety analne to dla Ciebie dobry początek!

Rodzaje zabawek analnych

Wśród zabawek analnych znaleźć można kilka różnych rodzajów, dających różne możliwości. Do najpopularniejszych należą korki analne, koraliki analne oraz masażery prostaty. I to właśnie od nich zaczniemy.

Na tle światełek dłoń trzyma czarny korek analny Miss V Handsome z wydłużoną częścią wewnętrzną i uchwytem w kształcie serca.

korek analny Handsome

Korki analne, inaczej zwane też zatyczkami lub z angielskiego „butt plugami” to podstawowe gadżety analne. Urozmaicają samomiłość, seks klasyczny lub oralny. Mają opływowy, podłużny lub stożkowaty kształt, który ułatwia wprowadzenie. Zakończone są szeroką podstawą, która uniemożliwia ich przedostanie się w głąb odbytu. Podstawa może mieć uchwyt do łatwego wyjmowania oraz obracania dla dodatkowego efektu stymulującego. Może być także ozdobiona kryształkiem. Korki mają różną szerokość: od 2 do ponad 4 cm. Jeśli jesteś osobą początkującą wybierz te mniejsze o średnicy do 2,5 cm.

Optymalnym rozwiązaniem dla wszystkich osób początkujących jest zakup zestawu, który zawiera kilka korków o różnej średnicy. Umożliwia on stopniowe przechodzenie od małego, do coraz większego rozmiaru. W ten sposób można wybrać swoją ulubioną średnicę. Używanie zestawu korków analnych o różnych rozmiarach jest także doskonałym przygotowaniem do seksu analnego, przejście wszystkich etapów stopniowo przygotowuje do późniejszej penetracji penisem. Możesz wypróbować także korki wibrujące dostarczające dodatkowych doznań.

Rianne S zestaw korków analnych z kryształkami czarny 3 szt. 199 zł
KUP TERAZ

Koraliki analne to połączone ze sobą, stopniowo zwiększające się kulki zakończone uchwytem. Dostarczają intensywnych doznań podczas ich powolnego wprowadzania, a jeśli wyjmie się je w trakcie orgazmu, wyraźnie go wzmocnią i wydłużą. Unikaj koralików połączonych nylonowymi sznurkami. Takich gadżetów nie da się dokładnie wyczyścić, przez co stają się siedliskiem bakterii. W Secret Delivery kupisz wyłącznie koraliki bez sznurków, odlewane w całości z gładkiego silikonu, szkła lub stali. Jeśli jesteś osobą początkującą podczas pierwszego użycia nie musisz wprowadzać całego gadżetu, a jedynie kilka pierwszych kulek.

Dorcel Deep Feel koraliki analne 59,90 zł
KUP TERAZ

Masażery prostaty to natomiast gadżety o wyprofilowanym kształcie umożliwiającym łatwe dotarcie do gruczołu krokowego, nazywanego „męskim punktem G”. Część z nich oprócz wygiętej główki masującej prostatę posiada w podstawie wypustkę masującą perineum – wrażliwy obszar pomiędzy jądrami i odbytem. Masaż przy użyciu anatomicznych masażerów wspomaga prawidłowe ukrwienie i funkcjonowanie prostaty, zapobiegając jej przerostowi w przyszłości, wzmacnia także erekcję oraz potęguje doznania erotyczne. W zależności od preferencji możesz sięgnąć po masażery niewibrujące lub wibrujące. Używaj ich podczas masturbacji oraz podczas seksu.

Samodzielnie czy w parze?

Każdy z gadżetów analnych może być używany samodzielnie, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby używać ich wspólnie z partnerką/em. Przy stosunku waginalnym umieszczenie korka w odbycie partnerki zapewni jej dodatkowe doznania.

Jedna dłoń kładzie fioletowy, silikonowy korek analny We-Vibe Ditto na drugiej dłoni, leżącej na białej, miękkiej tkaninie.

korek analny Ditto

Sięgając po koraliki analne przyjemność może czerpać zarówno partnerka (stymulacja analna) jak i partner, który wyczuje wówczas nierównomierną strukturę kulek przez ścianki pochwy. Jeśli podczas stosunku mężczyzna użyje zatyczki analnej, zapewni mu to dodatkowy masaż prostaty, co zaowocuje mocniejszą erekcją i silniejszym orgazmem. Kolejnym sposobem na przeżycie bardziej intensywnego orgazmu jest umieszczenie kulek analnych w odbycie w trakcie seksu oralnego. Wyjęcie ich w momencie szczytowania wzmocni orgazm.

MOJA RADA

Pamiętaj, żeby nigdy nie przekładać gadżetów z odbytu do pochwy, bez wcześniejszego ich umycia. Do czyszczenia zabawek analnych najlepiej jest używać specjalnych środków antybakteryjnych do gadżetów erotycznych.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Żadne zabawy analne nie będą możliwe, jeśli nie zaopatrzysz się w dobrej jakości lubrykant! Nasz odbyt nie nawilża się sam i jeśli nie zapewnimy mu odpowiedniego nawilżenia i poślizgu, to ciężko o jakąkolwiek przyjemność. Można wręcz zrobić sobie krzywdę. Zainwestuj w lubrykant do seksu analnego – jest on bardziej gęsty i nie wysycha tak szybko. Te na bazie wody możesz łączyć z gadżetami silikonowymi, a jeśli korzystasz z produktów ze stali lub szkła, możesz też wykorzystać lubrykant silikonowy. Więcej o rodzajach lubrykantów przeczytasz tutaj.

Dłoń trzyma niedużą, plastikową buteleczkę lubrykantu analnego Intimate Earth Soothe na tle letniego kapelusza.

lubrykant analny Soothe

Nie mniej ważny od odpowiedniego nawilżenia jest materiał, z jakiego wykonana została zabawka. Produkt wykonany z dobrej jakości materiału to absolutna podstawa. Wybieraj gadżety wykonane z silikonu, szkła borokrzemowego lub stali, które są materiałami niskoporowatymi, więc łatwo je utrzymać w czystości. Dodatkowo są hipoalergiczne i bezpieczne dla ciała. Pamiętaj, aby unikać zabawek analnych wykonanych z wysokoporowatych materiałów o galaretowatej strukturze (żelowych, lateksowych), ponieważ są niebezpieczne, mogą uczulać i trudno je utrzymać w czystości. Więcej o materiałach przeczytasz tutaj.

Koniecznie zwróć też uwagę czy korki mają szeroką podstawę (ogranicznik) lub uchwyt do trzymania – tylko takie zapewniają bezpieczne użytkowanie analne bez ryzyka wchłonięcia się gadżetu. Dodatkowo powierzchnia powinna być gładka, bez żadnych ostrych krawędzi. Jeśli sięgasz po kulki zwróć uwagę czy są ze sobą solidnie połączone.

MOJA RADA

Nie kupuj gadżetów analnych i każdych innych w podejrzanych miejscach, bez opakowań i nazwy producenta. Wybieraj renomowane, specjalistyczne sklepy erotyczne mające w ofercie wyłącznie markowe produkty.

Pamiętaj, że zabawy analne nie definiują orientacji seksualnej, one jedynie pozwalają czerpać większą radość z naszej seksualności, otwierać się na nowe doświadczenia i przeżycia. Jeśli masz ochotę sięgnąć po któryś z gadżetów, to mam nadzieję, że mój poradnik Ci w tym pomoże.

Pełną ofertę gadżetów analnych w sklepie Secret Delivery znajdziesz tutaj:

Tekst: Natalia Trybus
Ilustracja: Nikola Hahn

Avatar photo

O autorce:

Natalia Trybus

Nazywam się Natalia Trybus i jestem edukatorką seksualną. Dla sklepu Secret Delivery tworzę cykl poradników „Wiedza o gadżetach”, w którym piszę o tym na co zwracać uwagę przy zakupie zabawek erotycznych oraz radzę, jak dobrać odpowiednie dla siebie produkty. Na blogu sklepu dzielę się z Wami także moimi recenzjami gadżetów. Moją misją jest przekazywanie wiedzy i pozytywnego podejścia do seksualności. Możecie mnie również znać z mojego kanału na YouTube „Pink Candy” poświęconego edukacji seksualnej, który prowadzę od 2015 roku.