Satisfyer – gadżety erotyczne dostępne dla wszystkich.

Autorka:
23.04.2021 · Czas czytania: 7 min
satisfyer mono flex wibrator kroliczek 1 satisfyer mono flex wibrator kroliczek 1b wibrator Satisfyer Mono Flex
Czy to cool budować siłę marki, kopiując znane już gadżety? A może niska cena i wysoka jakość wynagradzają wszystko? Poznajcie historię, misję i ofertę marki Satisfyer.

Historia marki Satisfyer

Moje pierwsze zetknięcie z marką Satisfyer to raczej niesprzyjająca recenzja z końca 2016 roku porównująca pierwsze modele marki do Womanizerów. Twórcy marki Satisfyer od początku nie kryli się szczególnie z tym, że chcą sprzedawać tańszą wersję luksusowych gadżetów, dostępną dla o wiele szerszej grupy osób. Czy to na pewno etyczne w takim stopniu kopiować czyjś koncept? Z drugiej strony, czy to etyczne sprzedawać gadżety za 800 zł, kiedy ktoś jest w stanie sprzedawać podobne za 200 zł i wciąż na tym zarabiać?

Ciężko stwierdzić, który producent zachowuje się w tym wypadku bardziej nie fair, ale jedno jest pewne: Satisfyer tworzy zabawki, które wielu osobom przypadły do gustu i których cena nie przeraża. Oczywiście, zabawki produkuje w Chinach… Tak samo jak np. luksusowa marka LELO. I jasne, LELO rejestruje liczne patenty i inwestuje środki, by badać, jakie produkty sprawdzą się najlepiej, Satisfyer zapewne oszczędza na wielu kwestiach, ale wciąż fakt, że ich zabawki dzięki temu mają niesamowicie konkurencyjne ceny sprawia, że są one bardzo pożądane. Wniosek z tych rozmyślań może być chyba tylko taki, że kapitalizm to nieidealny system, w którym nie zawsze wygrywa ktoś ze świeżymi pomysłami – czasem to naśladowca odnosi sukces, dzięki temu, że bardziej sprzyja klientom.

wibrator Satisfyer Charming Smile

wibrator Satisfyer Charming Smile

W zasadzie ciężko dotrzeć do dokładniejszej historii Satisfyer. Pozwolę więc sobie założyć, że jej twórcy stwierdzili, że Womanizer to świetny produkt, tylko zdecydowanie za drogi, a do tego (jak już wspominałam w artykule o Womanizerze) ma okropną nazwę i design. Pomysłodawcy firmy tworzą i patentują technologię Air Pulse, zbliżoną do Pleasure Air Womanizera, projektują bardziej eleganckie zabawki w kolorze różowego złota i bieli, ale zapewne wytwarzane trochę niższym kosztem i nadają im o wiele zgrabniejszą nazwę Satisfyer, razem z działaniem pierwszych modeli dość jednoznacznie nawiązującą do Womanizera.

Na szczęście w ciągu ostatnich kilku lat także Womanizer pomyślał o zmianie w wyglądzie swoich gadżetów, ale w międzyczasie Satisfyer wyprodukował dziesiątki przeróżnych produktów i zdobył ponad setkę nagród właśnie w dziedzinie designu. Obecnie marka sprzedaje produkty w ponad 100 krajach, a jej szeroka oferta i niskie ceny zaskakują chyba każdą osobę zainteresowaną rynkiem gadżetów erotycznych.

TO WARTO PRZECZYTAĆ

Dowiedz się więcej o marce Womanizer: Womanizer – historia gadżetów, które dają orgazm.

Misja marki Satisfyer

Jak już wspomniałam, marka Satisfyer ma jeden główny cel: chce tworzyć gadżety dostępne. Na jej stronie znajdziemy hasła: “Każdy ma prawo odkryć swój potencjał seksualny i radość, jaką może przynieść”, “Każdy zasługuje na dobre samopoczucie seksualne” (sexual wellness).

I ja totalnie popieram tę misję. Gadżety erotyczne wciąż dla wielu ludzi pozostają zachcianką, zbytkiem, a na forach i grupach dotyczących seksualności zdarzają się osoby piszące: “Wydałam na wibrator 120 zł – dla mnie to dużo, powinien działać lepiej”. Niestety, za wysokiej jakości gadżety trzeba nierzadko zapłacić kilka razy więcej i w morzu produktów za 250-800 zł gadżety Satisfyer, których cena nie przekracza 400 zł, a najczęściej oscyluje w granicach 150-250 zł, w zasadzie rozwiązują problem w wyborze zakupowym u osób o mniejszej zasobności portfela.

Produkty Satisfyer, nawet jeśli nie dorównują jakością gadżetom za 500-800 zł, tworzą dla nich doskonałą alternatywę trafiającą do osób o mniejszej zasobności portfela.

wibrator Satisfyer Magic Bunny

wibrator Satisfyer Magic Bunny

Zdaje się, że produkty Satisfyer, nawet jeśli nie dorównują jakością gadżetom za 500-800 zł, tworzą dla nich doskonałą alternatywę trafiającą do trochę innej grupy docelowej. Ich stosunek jakości do ceny wydaje się wręcz świetny, patrząc na to, że popularnego Pingwinka (zobacz recenzję) poleca sobie wzajemnie mnóstwo użytkowniczek. Dodatkowo, każdy produkt Satisfyer otrzymuje 15-letnią gwarancję jakości, co oznacza, że jeśli do 15 lat po zakupie gadżet przestanie działać w wyniku wad fabrycznych, zostanie wymieniony przez producenta na nowy.

Marka oprócz skupienia na dostępności wysokiej jakości produktów, podkreśla, że o płci myśli niebinarnie i chociaż jakoś pokrętnie próbuje wytłumaczyć, że określeń “Dla niego” i “Dla niej” używa jako wskazówek pomagających znaleźć produkt dopasowany do budowy ciała, to dla mnie brzmi to jak transfobiczny pinkwashing (określanie firmy jako przyjaznej LGBT, żeby wydać się bardziej progresywną). W 2020 roku naprawdę nie powinno być takie trudne podzielenie gadżetów erotycznych na kategorie bez brania pod uwagę płci, a Satisfyer na stronie dzieli gadżety na te dla kobiet i dla mężczyzn, czyli wciąż tradycyjnie wiąże genitalia z płcią, co chyba niewiele ma wspólnego z “myśleniem niebinarnie”.

Oferta marki Satisfyer

Czy już wspominałam, że Satisfyer pomimo zaledwie 4-letniej historii wypuścił na rynek dziesiątki produktów? Kolekcja zabawek Satisfyer jest naprawdę niezwykle imponująca. Oczywiście niewiele z nich to autorskie pomysły – wiele kopiuje sprawdzone już modele, niezwykle upodabniając się do gadżetów droższych, niemieckich marek Womanizer czy Fun Factory, ale jest wśród nich też kilka wyjątkowych perełek. Pomimo niskiej ceny produkty Satisfyer są zrobione z bezpiecznych materiałów (głównie silikonu i tworzywa ABS), zasilane ładowarką USB i wodoodporne.

lubrykant Satisfyer Gentle

lubrykant Satisfyer Gentle

Klasyczne modele Satisfyer Numer One, Number Two, Pro 1+, Pro 2+, Pro + G-Spot i Pro 4 Couples to bezdotykowo-wibrujące masażery łechtaczki, w przypadku dwóch ostatnich również pozwalające na stymulację pochwy. Pro + G-Spot (zobacz recenzję) to nietypowy króliczek, a Pro 4 Couples (zobacz recenzję) naśladuje wibratory w kształcie łuku z dwoma ramionami: do masażu łechtaczki i pochwy. Wszystkie są w kolorach bieli i różowego złota, oferują 11 poziomów intensywności, a w przypadku linii Pro – aż 10 trybów stymulacji. Bardziej zaawansowane wersje gadżetu to czarno-złoty masażer Pro 3+ oraz najbardziej eleganckie Luxury Haute Couture i Luxury Prêt-à-porter. Wszystkie opierają się na wspomnianej już technologii Air Pulse, która dzięki mocy dwóch silniczków masuje łechtaczkę, łącząc ssanie z pulsowaniem.

Najtańszym gadżetem z technologią Air Pulse jest jednorazowy Satisfyer One Night Stand, który stanowi pewną próbkę dla niezdecydowanych i niepewnych, czy ten sposób stymulacji im się spodoba. Jednakże wciąż nie jest to szczególnie opłacalny zakup, patrząc na fakt, że po rozładowaniu trzeba go wyrzucić do śmieci, a najtańsze wielorazowe gadżety Satisfyer kupimy już za około 3-krotność ceny One Night Standa. Dodatkowo takie jednorazowe gadżety z silniczkiem absolutnie nie służą środowisku. Ciekawą opcję stanowi natomiast elegancki i niewielki Satisfyer Traveler z magnetyczną przykrywką ułatwiającą transport, a prawdziwym bestsellerem jest wspomniany już Satisfyer Penguin (zobacz recenzję) o uroczym kształcie pingwinka.

masażer bezdotykowy Satisfyer Pingwinek

masażer bezdotykowy Satisfyer Pingwinek

W przeciwieństwie do bezdotykowych masażerów Satisfyer kolekcja Satisfyer Vibes zachwyca kolorami, a designem aż podejrzanie przypomina wibratory Fun Factory (wystarczy porównać choćby Satisfyer Power Flower i Fun Factory Volta). W tej serii oprócz charakterystycznego Power Flower z wibrującymi płatkami, znajdziemy duży wibrator klasyczny Master, króliczki: większy Mr. Rabbit i mniejszy Magic Bunny oraz wibratory punktu G: Charming Smile (zobacz recenzję), Yummy Sunshine i Petting Hippo. Wszystkie gadżety Satisfyer Vibes mają po 2 mocne silniczki, które tworzą głębokie wibracje na całej długości wibratora oraz oferują po 6 intensywności i 6 rytmów wibracji.

Seria Satisfyer Partner jest zaś skierowana do różnopłciowych par i naśladuje koncept wibratorów We-Vibe (którym zainspirowało się już więcej marek). W tej kolekcji znajdziemy Double Whale, bardziej elastyczny Double Plus oraz Double Plus Remote sterowany pilotem.

Marka proponuje też zaawansowane gadżety do stymulacji penisa w ramach kolekcji Satisfyer Men. Ta seria obejmuje masażer Men Wand oraz masturbatory Men Vibration oraz Men Heat Vibration, które, jak sama nazwa wskazuje, wibrują, a ten ostatni dodatkowo ma opcję ogrzewania. Wszystkie zachwycają liczbą trybów stymulacji. Heat Vibration ma ich aż 70!

masażer łechtaczki White Temptation

masażer łechtaczki White Temptation

Standardowe niewielkie wibrujące masażery łechtaczki o nietypowych, eleganckich kształtach znajdziemy w serii Layons. Każdy z nich ma inną formę: Dark Desire przypomina małego czarnego pilota, White Temptation ma designerską złotą ramkę, Little Wand (zobacz recenzję) wygląda jak maleńki lód włoski, a Purple Pleasure to fioletowo-srebrny owal. Wszystkie mają po 5 prędkości i 10 rytmów wibracji, całkiem silnych jak na ich niepozorne rozmiary. Seria Mini oferuje podobne opcje i wielkość zabawek. Sparkling Darling, Lovely Honey i Secret Affair to 3 podobne miniwibratory w kształcie szminki ze zdejmowaną plastikową nakładką na silikonowym trzonie. Secret Affair posiada też innowacyjny panel Touch Control – steruje się nim, dotykając gładkiej ścianki, bez przycisków.

satisfyer secret affair miniwibrator bialy rozowe zloto 1
Satisfyer Secret Affair miniwibrator w kształcie szminki 119 zł
KUP TERAZ

Wciąż niezbyt popularną opcję obrotowej stymulacji oferuje uroczy Satisfyer Sweet Treat w kształcie loda włoskiego, zaś dzięki wyjątkowym kształtom i 100 trybom wibracji masażery dla par Endless Joy umożliwiają co najmniej po kilkanaście sposobów używania (we wszelkich konfiguracjach zaangażowanych genitaliów!). Pokaźnych rozmiarów masażer do ciała Wand-er Woman obiecuje głębokie i ciche wibracje (sterowane panelem Touch Control). W ofercie Satisfyer znajdziemy też wibrujące pierścienie Rocket Ring i Power Ring, zestawy kulek gejszy Strengthening Balls, V Balls i Power Balls czy korki analne Booty Call i koraliki analne Love Beads.

Na koniec wspomnę jeszcze o całkiem pokaźnej sekcji drogeryjnej, do której zaliczyć można lubrykanty na bazie wody Gentle (neutralne, rozgrzewające i chłodzące), spray do dezynfekcji Disinfectant Spray oraz puder regeneracyjny do masturbatora Men Renewing Powder, a także, chyba najtańsze na rynku kubeczki menstruacyjne sprzedawane w zestawach po 2 sztuki o pojemności 15 i 20 ml: Feel Confident zakończone wygodną do chwycenia pętelką, Feel Secure z syrenim ogonkiem i Feel Good z długą łodyżką.

satisfyer feel confident zestaw kubeczkow menstruacyjnych liliowy 15 20 ml 1
Satisfyer Feel Confident zestaw kubeczków menstruacyjnych 39,90 zł
KUP TERAZ

Jak widać, oferta Satisfyer już jest niezwykle szeroka… i ciągle rośnie! Niskie ceny, wielość oferowanych opcji, elegancki (a czasem uroczy) design i innowacyjne rozwiązania, nie wspominając już o bezpiecznych materiałach, wodoodporności gadżetów, magnetycznych ładowarkach USB… To wszystko zdecydowanie stanowi mocne argumenty zachęcające do wrzucenia gadżetów Satisfyer do koszyka. Jednocześnie atrakcyjna oferta Satisfyer może stanowić bodziec do obniżenia cen dla marek, które stworzyły pierwowzory ich produktów.

Abstrahując od etycznych aspektów bycia oczywistym naśladowcą luksusowych marek, Satisfyer okazał się firmą, której rynek potrzebował, skłaniającą do zakupu nowe rzesze klientów, których inaczej nie byłoby stać na elegancki gadżet erotyczny wysokiej jakości. W tak bogatej ofercie chyba każdy znajdzie swój ulubiony produkt: niezależnie od tego, czy szuka bezdotykowego orgazmu w kilka minut, delikatnej obrotowej stymulacji czy wielofunkcyjnej zabawki dla pary. Przyznaj się! Ty też po tej lekturze masz swój wymarzony gadżet Satisfyer, nieprawdaż?

Pełną ofertę marki Satisfyer w sklepie Secret Delivery znajdziesz tutaj:

O autorce:

Asia Lewicka

Cześć, jestem Asia! Jestem o krok od zostania psycholożką, a w weekendy studiuję seksuologię. W Secret Delivery ubieram w słowa różne treści, dzięki którym pragniemy przybliżać Wam świat gadżetów erotycznych. Na blogu tworzę cykl artykułów edukacyjnych „Wiedza o markach”, w którym opowiadam o historii najważniejszych producentów, o tym, jaką mają misję oraz czego możecie się spodziewać po ich produktach. Kontynuuję również cykle „Wiedza o gadżetach” i „Seks-porady dla par”, pisząc poradniki dotyczące zabawek oraz dbania o życie erotyczne w związku. Ponadto, dzielę się z Wami również moimi recenzjami gadżetów i kosmetyków.

Proponowane artykuły