Satisfyer – gadżety erotyczne dostępne dla wszystkich

Avatar photo
Autorka:
23.04.2021 · Czas czytania: 9 min

Czy to cool budować siłę marki, kopiując znane już gadżety? A może niska cena i wysoka jakość wynagradzają wszystko? Poznajcie historię, misję i ofertę marki Satisfyer.

Historia Satisfyer: tania wersja Womanizera?

Moje pierwsze zetknięcie z marką Satisfyer to raczej niesprzyjająca recenzja z końca 2016 roku porównująca pierwsze modele marki do Womanizerów. Twórcy marki Satisfyer od początku nie kryli się szczególnie z tym, że chcą sprzedawać tańszą wersję luksusowych gadżetów, dostępną dla o wiele szerszej grupy osób. Czy to na pewno etyczne w takim stopniu kopiować czyjś koncept? Z drugiej strony, czy to etyczne sprzedawać gadżety za 800 zł, kiedy ktoś jest w stanie sprzedawać podobne za 200 zł i wciąż na tym zarabiać?

Konkurencyjna cena kluczem do sukcesu

Ciężko stwierdzić, który producent zachowuje się w tym wypadku bardziej nie fair, ale jedno jest pewne: Satisfyer tworzy zabawki, które wielu osobom przypadły do gustu i których cena nie przeraża. Oczywiście, zabawki produkuje w Chinach… Tak samo jak np. luksusowa marka LELO. I jasne, LELO rejestruje liczne patenty i inwestuje środki, by badać, jakie produkty sprawdzą się najlepiej, Satisfyer zapewne oszczędza na wielu kwestiach, ale wciąż fakt, że ich zabawki dzięki temu mają niesamowicie konkurencyjne ceny sprawia, że są one bardzo pożądane. Wniosek z tych rozmyślań może być chyba tylko taki, że kapitalizm to nieidealny system, w którym nie zawsze wygrywa ktoś ze świeżymi pomysłami – czasem to naśladowca odnosi sukces, dzięki temu, że bardziej sprzyja klientom.

Nowy patent i elegancki design

W zasadzie ciężko dotrzeć do dokładniejszej historii Satisfyer. Pozwolę więc sobie założyć, że jej twórcy stwierdzili, że Womanizer to świetny produkt, tylko zdecydowanie za drogi, a do tego (jak już wspominałam w artykule o Womanizerze) ma okropną nazwę i design.

wibrator Satisfyer Charming Smile

wibrator Satisfyer Charming Smile

Pomysłodawcy firmy tworzą i patentują technologię Air Pulse, zbliżoną do Pleasure Air Womanizera, projektują bardziej eleganckie zabawki w kolorze różowego złota i bieli, ale zapewne wytwarzane trochę niższym kosztem i nadają im o wiele zgrabniejszą nazwę Satisfyer, razem z działaniem pierwszych modeli dość jednoznacznie nawiązującą do Womanizera.

Na szczęście w ciągu ostatnich kilku lat także Womanizer pomyślał o zmianie w wyglądzie swoich gadżetów, ale w międzyczasie Satisfyer wyprodukował dziesiątki przeróżnych produktów i zdobył ponad setkę nagród właśnie w dziedzinie designu. Obecnie marka sprzedaje produkty w ponad 100 krajach, a jej szeroka oferta i niskie ceny zaskakują chyba każdą osobę zainteresowaną rynkiem gadżetów erotycznych.

TO WARTO PRZECZYTAĆ

Dowiedz się więcej o marce Womanizer: Womanizer – historia gadżetów, które dają orgazm.

Misja marki Satisfyer: dostępność

Jak już wspomniałam, marka Satisfyer ma jeden główny cel: chce tworzyć gadżety dostępne. Na jej stronie znajdziemy hasła: “Każdy ma prawo odkryć swój potencjał seksualny i radość, jaką może przynieść”, “Każdy zasługuje na dobre samopoczucie seksualne” (sexual wellness).

I ja totalnie popieram tę misję. Gadżety erotyczne wciąż dla wielu ludzi pozostają zachcianką, zbytkiem, a na forach i grupach dotyczących seksualności zdarzają się osoby piszące: “Wydałam na wibrator 120 zł – dla mnie to dużo, powinien działać lepiej”. Niestety, za wysokiej jakości gadżety trzeba nierzadko zapłacić kilka razy więcej i w morzu produktów za 250-800 zł gadżety Satisfyer, których cena nie przekracza 400 zł, a najczęściej oscyluje w granicach 150-250 zł, w zasadzie rozwiązują problem w wyborze zakupowym u osób o mniejszej zasobności portfela.

Produkty Satisfyer, nawet jeśli nie dorównują jakością gadżetom za 500-800 zł, tworzą dla nich doskonałą alternatywę trafiającą do osób o mniejszej zasobności portfela.

Fantatystyczny stosunek ceny do jakości

Zdaje się, że produkty Satisfyer, nawet jeśli nie dorównują jakością gadżetom za 500-800 zł, tworzą dla nich doskonałą alternatywę trafiającą do trochę innej grupy docelowej.

wibrator Satisfyer Magic Bunny

wibrator Satisfyer Magic Bunny

Ich stosunek jakości do ceny wydaje się wręcz świetny, patrząc na to, że popularnego Pingwinka (zobacz recenzję) poleca sobie wzajemnie mnóstwo użytkowniczek. Dodatkowo, każdy produkt Satisfyer otrzymuje 15-letnią gwarancję jakości, co oznacza, że jeśli do 15 lat po zakupie gadżet przestanie działać w wyniku wad fabrycznych, zostanie wymieniony przez producenta na nowy.

Niebinarne myślenie o płci?

Marka oprócz skupienia na dostępności wysokiej jakości produktów, podkreśla, że o płci myśli niebinarnie i chociaż jakoś pokrętnie próbuje wytłumaczyć, że określeń “Dla niego” i “Dla niej” używa jako wskazówek pomagających znaleźć produkt dopasowany do budowy ciała, to dla mnie brzmi to jak transfobiczny pinkwashing (określanie firmy jako przyjaznej LGBT, żeby wydać się bardziej progresywną). W 2020 roku naprawdę nie powinno być takie trudne podzielenie gadżetów erotycznych na kategorie bez brania pod uwagę płci, a Satisfyer na stronie dzieli gadżety na te dla kobiet i dla mężczyzn, czyli wciąż tradycyjnie wiąże genitalia z płcią, co chyba niewiele ma wspólnego z “myśleniem niebinarnie”.

Ogrom produktów Satisfyer

Czy już wspominałam, że Satisfyer pomimo zaledwie 4-letniej historii wypuścił na rynek dziesiątki produktów? Kolekcja zabawek Satisfyer jest naprawdę niezwykle imponująca. Oczywiście niewiele z nich to autorskie pomysły – wiele kopiuje sprawdzone już modele, niezwykle upodabniając się do gadżetów droższych, niemieckich marek Womanizer czy Fun Factory, ale jest wśród nich też kilka wyjątkowych perełek. Pomimo niskiej ceny produkty Satisfyer są zrobione z bezpiecznych materiałów (głównie silikonu i tworzywa ABS), zasilane ładowarką USB i wodoodporne.

Bezdotykowa stymulacja w przyzwoitej cenie

Klasyczne modele Satisfyer Numer One, Pro 2+, Pro + G-Spot i Pro 4 Couples to bezdotykowe masażery łechtaczki, w przypadku dwóch ostatnich również pozwalające na stymulację pochwy wibracjami. Pro + G-Spot (zobacz recenzję) to nietypowy króliczek, a Pro 4 Couples (zobacz recenzję) naśladuje wibratory w kształcie łuku z dwoma ramionami: do masażu łechtaczki i pochwy.

lubrykant Satisfyer Gentle

lubrykant Satisfyer Gentle

Wszystkie są w kolorach bieli i różowego złota, oferują 11 poziomów intensywności, a w przypadku linii Pro – aż 10 trybów stymulacji.
Bardziej zaawansowane wersje gadżetu to czarno-złoty masażer Pro 3+. Wszystkie opierają się na wspomnianej już technologii Air Pulse, która dzięki mocy dwóch silniczków masuje łechtaczkę, łącząc ssanie z pulsowaniem.

Ssanie w nietypowej odsłonie

Najtańszym gadżetem z technologią Air Pulse jest jednorazowy Satisfyer One Night Stand, który stanowi pewną próbkę dla niezdecydowanych i niepewnych, czy ten sposób stymulacji im się spodoba. Jednakże wciąż nie jest to szczególnie opłacalny zakup, patrząc na fakt, że po rozładowaniu trzeba go wyrzucić do śmieci, a najtańsze wielorazowe gadżety Satisfyer kupimy już za około 3-krotność ceny One Night Standa. Dodatkowo takie jednorazowe gadżety z silniczkiem absolutnie nie służą środowisku. Ciekawą opcję stanowi natomiast elegancki i niewielki Satisfyer Traveler z magnetyczną przykrywką ułatwiającą transport, a prawdziwym bestsellerem jest wspomniany już Satisfyer Penguin (zobacz recenzję) o uroczym kształcie pingwinka.

Satisfyer wprowadza też coraz więcej gadżetów umożliwiających sterowanie telefonem za pomocą aplikacji Satisfyer Connect, która pozwala m.in. na tworzenie nieograniczonych trybów wibracji, wibrowanie w rytm muzyki, videoczat oraz sterowanie gadżetem z dowolnego miejsca na świecie (doskonałe w związkach na odległość!). Z aplikacją połączymy np. zbliżony opcjami i designem do modelu Traveler masażer Love Triangle, który również ma niewielki rozmiar i wygodną przykrywkę, która sprawdzi się podczas podróży.

Marka rozwija też coraz bardziej ofertę gadżetów umożliwiających zarówno stymulację ssaniem, jak i wibracjami.

Ssanie + wibracje

Marka rozwija też coraz bardziej ofertę gadżetów umożliwiających zarówno stymulację ssaniem, jak i wibracjami. Wibratory króliczki Supernova i Sunray posiadają zbliżone funkcje do modelu Pro + G-Spot, natomiast prezentują się mniej błyszcząco, bardziej minimalistycznie i niezwykle elegancko. Nie posiadają już rączki do trzymania typowej dla standardowych króliczków, a Sunray pozwala dodatkowo na sterowanie telefonem.

Oprócz ssących króliczków Satisfyer proponuje nietypowe wibratory 2 w 1: Dual Love, Dual Pleasure, Dual Kiss, Curvy Trinity 3 i 4. Modele z Dual w nazwie posiadają kształt klasycznego wibratora, a Curvy Trinity nieco bardziej wibratora punktu G, a wszystkie z jednej strony mają końcówkę ssącą i z drugiej trzon, którym można stymulować pochwę wibracjami. Co prawda nasza recenzentka dość krytycznie oceniła taki pomysł na gadżet, ale wyobrażam sobie, że jest sporo osób, które chciałyby w cenie jednej, niedrogiej zabawki dostać podwójną i właśnie dla nich zostały stworzone te modele. Warto dodać, że wibratory Dual Pleasure i Dual Kiss mają też opcję sterowania za pomocą telefonu.

Nieco inne działanie mają sterowane telefonem masażery Curvy 1+, 2+ i 3+ o pięknym, smukłym kształcie. Posiadają one po dwa silniczki zlokalizowane w tej samej części gadżetu, które pozwalają na stymulację łechtaczki za pomocą wibracji lub fal ssących albo oboma sposobami jednocześnie. Patrząc na ich design i funkcje, ich cena wydaje się aż nierealnie niska!

Absolutnie przesłodkim przykładem połączenia ssania i wibracji w podobnym wydaniu jak Curvy jest też Satisfyer Cutie Heart: masażer w kształcie serduszka. Kiedy dopisuję te zdania do tekstu, Cutie Heart dopiero co pojawił się w sklepie, ale już czujemy, że stanie się mocną konkurencją dla bestsellerowego pingwinka!

Wibratory: do wyboru, do koloru

Kolekcja Satisfyer Vibes zachwyca kolorami, a designem aż podejrzanie przypomina wibratory Fun Factory (wystarczy porównać choćby Satisfyer Power Flower i Fun Factory Volta).

masażer bezdotykowy Satisfyer Pingwinek

masażer bezdotykowy Satisfyer Pingwinek

W tej serii oprócz charakterystycznego Power Flower z wibrującymi płatkami, znajdziemy duży wibrator klasyczny Master, króliczki: większy Mr. Rabbit i mniejszy Magic Bunny oraz wibratory punktu G: Charming Smile (zobacz recenzję), Yummy Sunshine i Petting Hippo. Wszystkie gadżety Satisfyer Vibes mają po 2 mocne silniczki, które tworzą głębokie wibracje na całej długości wibratora oraz oferują po 6 intensywności i 6 rytmów wibracji.

Preferującym bardziej smukłe gadżety spodoba się zapewne wibrator punktu G Rrrrolling Pleasure z wypustką na końcówce, która dodatkowo stymuluje strefy erogenne ruchami góra-dół. Z kolei w serii ogrzewanych wibratorów sterowanych telefonem znajdziemy klasyczny Big Heat, Hot Spot do punktu G oraz króliczek Heated Affair. Te same zaawansowane opcje, ale moim zdaniem ciekawszy design oferuje zaś bestsellerowy już króliczek Hot Lover. Natomiast nietypowy króliczek Top Secret pozwala na umieszczenie w bieliźnie i sterowanie telefonem – będzie więc idealny do zabaw poza domem.

Dla łechtaczek

Standardowe niewielkie wibrujące masażery łechtaczki o nietypowych, eleganckich kształtach znajdziemy w serii Layons. Każdy z nich ma inną formę: Dark Desire przypomina małego czarnego pilota, White Temptation ma designerską złotą ramkę, Little Wand (zobacz recenzję) wygląda jak maleńki lód włoski, a Purple Pleasure to fioletowo-srebrny owal. Wszystkie mają po 5 prędkości i 10 rytmów wibracji, całkiem silnych jak na ich niepozorne rozmiary.

Seria miniwibratorów Ultra Power Bullet to 8 modeli klasycznych podłużnych masażerów łechtaczki w rozmaitych kolorach. Dzięki dostępności różnych kształtów można wybrać pasujący do estetycznych i anatomicznych potrzeb. Wszystkie są lekkie, kompaktowe i posiadają po 12 trybów wibracji, a model z numerem 8 dodatkowo umożliwia sterowanie telefonem. Mniej typowe masażery High Fly i Teaser umożliwiają zaś wygodne trzymanie między palcami lub na palcach. Z kolei imitujące markę Zumio modele Twirling Fun, Twirling Joy i Twirling Delight, działające na zasadzie oscylowania wokół łechtaczki, doskonale nadadzą się do punktowego masażu. Dodatkowo Twirligh Delight posiada wygodną higieniczną, przykrywkę, a Twirling Joy funkcję połączenia z aplikacją mobilną.

Wibratory dla par

Seria Satisfyer Partner jest zaś skierowana do różnopłciowych par i naśladuje koncept wibratorów We-Vibe (którym zainspirowało się już więcej marek). W tej kolekcji znajdziemy Double Whale, bardziej elastyczny Double Plus oraz Double Plus Remote sterowany pilotem. Nowsze modele: Double Joy, Double Love oraz Double Fun oferują zaś opcję sterowania telefonem. Wersje Love i Fun posiadają też pilota, a różnią się od siebie materiałem wykonania: w większości oba są pokryte silikonem, ale Love ma też elementy z metalu szlachetnego, Fun z tworzywa sztucznego.

Gadżety dla penisów 

Marka proponuje też zaawansowane gadżety do stymulacji penisa w ramach kolekcji Satisfyer Men. Ta seria obejmuje masażer Men Wand oraz masturbatory Men Vibration oraz Men Heat Vibration, które, jak sama nazwa wskazuje, wibrują, a ten ostatni dodatkowo ma opcję ogrzewania. Wszystkie zachwycają liczbą trybów stymulacji. Heat Vibration ma ich aż 70! Mniej wymagającym czy początkującym osobom Satisfyer oferuje zaś jednorazowe masturbatory Egg oraz niewibrujący Men Classic wielokrotnego użytku.

Przyjemność dla penisa i nie tylko dają z kolei wibrujące pierścienie: Rocket Ring, Power Ring, Signet Ring, Mighty One, Royal One, Strong One, Powerful One, Legendary Duo oraz Majestic Duo. Różnią się one od siebie kształtami i liczbą wibracji. Pierścienie z końcówką „One” oraz Signet Ring posiadają także opcję sterowania za pomocą aplikacji.

Analne uciechy

Satisfyer nie zapomniał też o fanach analnych zabaw! Wśród ich produktów znajdziemy m.in. manualne korki analne Booty Call i koraliki analne Love Beads o zabawnych kształtach. Na fanów wibracji czekają zaś korki Backdoor Lover o nietypowym kształcie oraz Plug-ilicious z opcją sterowania telefonem i dostępne w dwóch rozmiarach. 

masażer łechtaczki White Temptation

masażer łechtaczki White Temptation

Podobne funkcje co Plug-ilicious mają Lolli Plug czyli wibrujące koraliki analne – są one dostępne w dwóch kształtach: bardziej kanciastym i bardziej opływowym. Całą gamę doznań zapewni zaś gadżet Top Secret +, który posiada końcówkę analną, waginalną oraz wypustkę do stymulacji łechtaczki. Jest też sterowany telefonem, więc można go używać poza domem, ale przyznam, że wydaje się to rozrywka dla amatorów naprawdę mocnych wrażeń!

Innowacyjne i klasyczne produkty

Wciąż niezbyt popularną opcję obrotowej stymulacji oferuje uroczy Satisfyer Sweet Treat w kształcie loda włoskiego (zobacz recenzję), zaś dzięki wyjątkowym kształtom i 100 trybom wibracji masażery dla par Endless Joy, Endless Love, Endless Fun i Candy Cane umożliwiają co najmniej po kilkanaście sposobów używania (we wszelkich konfiguracjach zaangażowanych genitaliów!). Pokaźnych rozmiarów masażer do ciała Wand-er Woman obiecuje głębokie i ciche wibracje (sterowane panelem Touch Control). Dostępny jest także w zaawansowanej wersji Double Wand-er z wymienną końcówką umożliwiającą stymulację pochwy oraz opcją sterowania telefonem. W ofercie Satisfyer znajdziemy też zestawy kulek gejszy Strengthening Balls, V Balls, Power Balls oraz Yoni Power 1 i 2.

Na koniec wspomnę jeszcze o całkiem pokaźnej sekcji drogeryjnej, do której zaliczyć można lubrykanty na bazie wody Gentle (neutralne, rozgrzewające i chłodzące), spray do dezynfekcji Disinfectant Spray oraz puder regeneracyjny do masturbatora Men Renewing Powder, a także, chyba najtańsze na rynku kubeczki menstruacyjne sprzedawane w zestawach po 2 sztuki o pojemności 15 i 20 ml: Feel Confident zakończone wygodną do chwycenia pętelką, Feel Secure z syrenim ogonkiem i Feel Good z długą łodyżką.

Satisfyer Feel Confident zestaw kubeczków menstruacyjnych 39,90 zł
KUP TERAZ

Oferta robiąca wrażenie

Jak widać, oferta Satisfyer już jest niezwykle szeroka… i ciągle rośnie! Niskie ceny, wielość oferowanych opcji, elegancki (a czasem uroczy) design i innowacyjne rozwiązania, nie wspominając już o bezpiecznych materiałach, wodoodporności gadżetów, magnetycznych ładowarkach USB… To wszystko zdecydowanie stanowi mocne argumenty zachęcające do wrzucenia gadżetów Satisfyer do koszyka. Jednocześnie atrakcyjna oferta Satisfyer może stanowić bodziec do obniżenia cen dla marek, które stworzyły pierwowzory ich produktów.

Abstrahując od etycznych aspektów bycia oczywistym naśladowcą luksusowych marek, Satisfyer okazał się firmą, której rynek potrzebował, skłaniającą do zakupu nowe rzesze klientów, których inaczej nie byłoby stać na elegancki gadżet erotyczny wysokiej jakości. W tak bogatej ofercie chyba każdy znajdzie swój ulubiony produkt: niezależnie od tego, czy szuka bezdotykowego orgazmu w kilka minut, delikatnej obrotowej stymulacji czy wielofunkcyjnej zabawki dla pary. Przyznaj się! Ty też po tej lekturze masz swój wymarzony gadżet Satisfyer, nieprawdaż?

Całą bogatą ofertę ślicznych i niedrogich produktów Satisfyer znajdziesz w naszym sklepie.

Avatar photo

O autorce:

Asia Lewicka

Cześć, jestem Asia! Jestem psycholożką, edukatorką seksualną i absolwentką studiów seksuologicznych. W Secret Delivery ubieram w słowa różne treści, dzięki którym pragniemy przybliżać Wam świat gadżetów erotycznych. Na blogu tworzę cykl artykułów „Wiedza o markach”, w którym opowiadam o historii i produktach najciekawszych firm z branży erotycznej. Dzielę się z Wami również moimi recenzjami gadżetów i kosmetyków oraz kontynuuję cykle „Wiedza o gadżetach” i „Seks-porady dla par”, pisząc poradniki dotyczące zabawek i dbania o życie erotyczne w związku.