Gläs Lick It szklane dildo o wyjątkowym kształcie

Avatar photo
Autorka:
13.09.2022 · Czas czytania: 3 min
recenzja glas lick it 1 recenzja glas lick it 2

Kojarzycie shungi? To dawne japońskie ilustracje erotyczne, popularne zwłaszcza między XVI a XIX wiekiem. Dosłowne tłumaczenie terminu to „wiosenne obrazy”, wiosna była bowiem w japońskim eufemizmem na seks. Czy to nie jest TOTALNIE UROCZE?

Shungi najczęściej występowały w formie drzeworytów i tutaj właśnie przechodzimy do bohatera dzisiejszej historii: słynnego japońskiego drzeworytu „Sen żony rybaka”, znanego też pod nazwą „Ośmiornica i poławiaczka pereł”. Ilustracja została opublikowana w 1814 roku w książce pt. „Udręki miłości” i przedstawia kobietę, oplecioną mackami przez dwie ośmiornice: mniejsza z nich ją całuje, druga natomiast pieści oralnie. Jest to chyba najsłynniejszy przykład sztuki shungi i zarazem pierwsze w historii japońskiej erotyki przedstawienie motywu istoty z mackami.

Gadżet niczym z japońskiego drzeworytu?

No dobra, ale gdzie właściwie ma nas zaprowadzić ten pouczający wątek z historii sztuki japońskiej? Śpieszę z wyjaśnieniami: gadżet, który dzisiaj chciałam wam zaprezentować, jest według mnie żywcem wyciągnięty ze „Snu żony rybaka”.

recenzja glas lick it 3 Gdy go zobaczyłam po raz pierwszy, od razu przed oczami stanęła mi owa fascynująca rycina. Co prawda, oryginalną inspiracją dla kształtu produktu miał być język, no ale spójrzcie tylko: czy to cudeńko nie wygląda jak zwinięta macka ośmiornicy? Absolutnie zapragnęłam mieć je w swojej kolekcji i muszę przyznać, że bezapelacyjnie stało się jej najpiękniejszym elementem. Mowa tutaj oczywiście o wspaniałym, dizajnerskim, szklanym dildo Lick It firmy Gläs. Zabawki producenta wykonane są z bezpiecznego dla ciała szkła borokrzemowego, odpornego na matowienie i pękanie.

Kompatybilność z lubrykantami i łatwe czyszczenie

Zalety szklanych zabawek? Na pewno wyróżniająca je możliwość używania z każdym rodzajem lubrykantu. Właściwość ta daje im szczególną przewagę nad silikonowymi odpowiednikami, zwłaszcza jeśli chodzi o seks analny: tutaj bowiem silikonowe lubrykanty sprawdzą się lepiej niż wodne, a jak wiadomo, wykluczają one użycie gadżetów z tego samego materiału. Argumetem przemawiającym na korzyść szkła jest również łatwe utrzymanie czystości; wystarczy umyć dildo mydłem antybakteryjnym pod bieżącą wodą.

Niesamowita zabawa temperaturą

Kolejny plus: możliwość zabawy temperaturą. Za pomocą strumienia zimnej lub gorącej wody, możemy dostosować temperaturę gadżetu do naszych preferencji, wprowadzając dodatkowy element stymulacji. Muszę przyznać, że mnie szczególnie intrygował aspekt kontaktu z zimną, gładką powierzchnią szkła. I cóż, absolutnie się nie zawiodłam! Było to dla mnie zdecydowanie nowe doświadczenie, a jeśli chodzi o zabawki erotyczne, od jakiegoś czasu zupełnie NOWE doświadczenia należą raczej do rzadkości, więc no WOW, totalnie na plus!

Obłędna estetyka

recenzja glas lick it 4 No i kwestia, która ostatecznie zadecydowała o nabyciu dzisiejszego bohatera: OBŁĘDNIE wygląda na półce z bibelotami!

W naszej sypialni znalazł sobie zaszczytne miejsce pomiędzy świecącą figurką Maryjki (uwielbiam kiczowate dewocjonalia!), ceramicznymi kieliszkami w kształcie ryb z okresu PRL a podstawką na kadzidełka. I wiecie, założę się, że gdy moja mama kiedyś wpadnie z wizytą, nie odgadnie pierwotnego przeznaczenia nowej, różowej, szklanej figurki 🙂

Stymulujące wypustki i wygodne użytkowanie

Na koniec kilka słów o użytkowaniu tego konkretnego modelu od Gläs: producent opisuje okrągłe wypustki na powierzchni zabawki jako dodatkowe źródło stymulacji. Zwykle nie jestem fanką tego typu faktur, tutaj jednak mi one nie przeszkadzały, a wręcz chyba nawet je polubiłam! Ze względu na materiał, z którego wykonane jest dildo, bardzo dobrze leży ono w dłoni: jest świetnie wyważone, dodatkowo pętelka na końcu umożliwia wygodny i stabilny uchwyt. Co prawda, przy dłuższej intensywnej penetracji strona aktywna może się trochę zmęczyć, bo zabawka swoje waży, ALE! Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło: trening rąk macie wtedy z głowy 🙂 Niewątpliwym plusem gadżetu jest też jego charakterystyczny, wywinięty kształt, który umożliwia stymulację punktu G, znajdującego się na przedniej ściance pochwy.

Twardość nie dla każdego

Natomiast jeśli chodzi o ewentualne minusy zabawki: niektóre osoby na pewno zaliczą do nich twardość materiału. Mi właściwość ta nie przeszkadza, mojej partnerce jednak już tak.

Obydwie chętnie sięgamy po Lick It do gry wstępnej, w której sprawdza się fenomenalnie.

recenzja glas lick it 5 Ale! Nie znaczy to, że P. nie polubiła się z nowym nabytkiem! Obydwie chętnie sięgamy po Lick It do gry wstępnej, w której sprawdza się fenomenalnie. Osobom wrażliwszym odradzamy jedynie intensywną penetrację przy użyciu dilda. Bądźmy jednak szczerzy: jest to zaledwie kropla w morzu możliwości korzystania z gadżetu. Sky is the limit!

Pomysł na przepiękny prezent

Ostateczna recenzja: czy polecamy? Zdecydowanie TAK! Będzie to zwłaszcza fantastyczny pomysł na gustowny prezent walentynkowy / rocznicowy lub z innej ważnej okazji lub też bez okazji, bo czemu by nie! Osoby lubiące gadżety erotyczne, bibeloty i dobry dizajn na pewno będą zachwycone!

Zaciekawiła Cię recenzja? Sprawdź dokładne informacje o dildo Lick It w naszym sklepie.

Avatar photo

O autorce:

Justyna

Hej, jestem Justyna. Temat ludzkiej seksualności jest dla mnie niezwykle istotny i ciekawy, jestem gorącą zwolenniczką bezwstydnych rozmów i edukacji w zakresie ludzkiej cielesności. Uwielbiam gadżety erotyczne i to, ile nowych poziomów przyjemności są w stanie nam zafundować. Ważne dla mnie tematy to ciałopozytywność i społeczność QUEER, które mają duży wpływ na moje teksty.