Secret Delivery

Książki o seksualności i seksie, które warto przeczytać.

Rynek wydawniczy obfituje w rozmaite pozycje dotyczące seksualności, co sprawia, że zdobycie teoretycznej, jak i praktycznej wiedzy z tej dziedziny jest na wyciągnięcie ręki. Zaletą sięgania po tego typu książki jest także możliwość rozwoju swojej seksualności, jak i jej lepszego zrozumienia. Oto lista wybranych książek, do których warto zajrzeć.

książki o seksualności i seksie

Jej orgazm najpierw

Jej orgazm najpierw. Jak zadowolić kobietę, Ian KernerJak doprowadzić kobietę do orgazmu? To pytanie z pewnością zadaje sobie wielu mężczyzn. Mimo że nauka osiągania i doświadczania orgazmu leży po stronie pań, są pewne techniki, które mogą w tym pomóc. Jedną z nich jest seks oralny, który według autora – znanego seksuologa i terapeuty Iana Kernera – z większym prawdopodobieństwem gwarantuje seks zakończony “Wielkim O” niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnego stosunku. I jest w tym wiele prawdy, bo kobiety szczytujące w wyniku penetracji należą do mniejszości. Opis technik oralnych poprzedza wstęp merytoryczny. W pierwszej części książki Ian przybliża kobiecą anatomię i fizjologię. Wyjaśnia, że łechtaczka to narząd, który składa się aż z 18 elementów i bez którego doświadczenie orgazmu jest niemal niemożliwe, dlatego to właśnie jej stymulacji należy poświęcić uwagę podczas seksu. Seksuolog porusza także temat, który dla wielu osób bywa barierą przed czerpaniem radości z technik oralnych – a mianowcie zagadnienie higieny i zapachu. W książce znalazły się także informacje dotyczące zdrowia i zabezpieczania się przed chorobami. Część praktyczna to szczegółowy opis technik doprowadzania kobiety do rozkoszy za pomocą języka i ust. Znajdziemy tu także wskazówki dotyczące rozbudzania partnerki, odpowiedniej oprawy intymnego spotkania, dogodnych pozycji i wiele więcej. Jej orgazm najpierw to lektura kierowana przede wszystkim do mężczyzn, którym kobieca rozkosz nie jest obojętna. Polecam ją jednak także paniom. Dzięki niej mogą one poznać swoją seksualność, przygotować się na przyjmowanie przyjemności, a także uświadomić sobie, jak ważną rolę w ich rozkoszy odgrywa łechtaczka.

Jej orgazm najpierw. Jak zadowolić kobietę, Ian Kerner.
Wydawnictwo Czarna Owca.

Jego orgazm później

Jego orgazm później, Ian KernerJego orgazm później to książka kierowana do kobiet, które chcą poznać naturę męskiego pożądania, a także odkryć i zrozumieć potrzeby seksualne swojego partnera. Celem autora było zwrócenie uwagi na to, że męska seksualność jest dużo bardziej skomplikowana, niż może się nam wydawać. Podobnie jak Jej orgazm najpierw, pozycja składa się z dwóch części – merytorycznej i praktycznej. W pierwszej z nich znajdziemy informacje dotyczące męskiej anatomii i fizjologii. Poznamy etapy reakcji seksualnej panów, a także dowiemy się czym jest pożądanie. W drugiej części znajdziemy techniki i porady. Autor podkreśla jednak, że najważniejsza w seksie jest więź emocjonalno-seksualna, która wykracza poza sypialnię i przenika do codziennego życia. Z tego powodu w książce znalazły się scenariusze gry wstępnej, która może (a nawet powinna) stać się naszym stylem życia, co ma na celu ciągłe podsycanie pożądania. Jeśli chodzi o same techniki – autor nie tylko zdradza jak opanować sztukę fellatio. Poświęca także uwagę całemu obszarowi męskiej miednicy. Podpowiada jak wykonać masaż rozluźniający tę strefę, a także zachęca do przekroczenia zakazanych wrót rozkoszy i wykonania masażu prostaty. Jego orgazm później to książka dla kobiet, które nie boją się osiągać wyżyn przyjemności, intymności i seksualnej kreatywności. Panowie z kolei dowiedzą się z niej czego mogą doświadczyć, gdy otworzą się na całe swoje ciało.

Jego orgazm później, Ian Kerner
Wydawnictwo Czarna Owca

Slow sex. Uwolnij miłość

 Slow sex. Uwolnij miłość, Marta Niedźwiecka, Hanna Rydlewska

O filozofii slow life prawdopodobnie słyszał każdy z nas, ale o seksie w duchu slow juz niekoniecznie. W pierwszej kolejności termin ten może przywoływać na myśl skojarzenie ze współżyciem w powolnym tempie. Slow sex, mimo że taki rzeczywiście może być, oznacza coś zupełnie innego. Pod tym pojęciem kryje się uważność, autentyczność, świadomość, afirmacja cielesności i seksualnej energii. Slow sex to seks osadzony w “tu i teraz”, stawiający na jakość relacji seksualnej, a nie na ilość. Autorki wymieniają pięć filarów, na których opiera się slow sex. Są nimi: czas, ciało, uważność, świadomość i rytuały. Wszystkie z nich zostały szczegółowo opisane w książce, która skonstruowana jest na zasadzie rozmowy między dziennikarką Hanną Rydlewską a sex coachem Martą Niedźwiecką. W każdym rozdziale znajdziemy także masę praktycznych porad dotyczących ćwiczeń solo, jak i w parze. Otrzymamy wskazówki, które możemy wykorzystać podczas sesji samomiłości: związane z poznawaniem swoich narządów, automasażem piersi dla kobiet, czy technik wydłużania erekcji i kontroli wytrysku dla panów. Dowiemy się nie tylko jak rozpoznać swoje strefy erogenne, ale także w jaki sposób te obszary rozszerzać. Poczytamy gdzie szukać kobiecego punktu G oraz jak wykonać masaż prostaty – i do czego te obie czynności mogą prowadzić. Zgłębimy ponadto techniki oddechowe i medytacyjne. Dowiemy się jak ze sobą rozmawiać i stworzyć swój seksualny rytuał. Slow sex. Uwolnij miłość to książka dla wszystkich, którzy cenią wolny seks. Wolny od uprzedzeń, ocen i bylejakości.

Slow sex. Uwolnij miłość, Marta Niedźwiecka, Hanna Rydlewska
Wydawnictwo Agora

Ona ma siłę

Ona ma siłę, Emily Nagoski

Książką Ona ma siłę napisana przez Emily Nagoski okrzyknięta została przez New York Timesa bestsellerem. Nie bez powodu. Głównym przekazem książki jest uświadomienie kobietom, że każda z nich jest normalna i zdrowa, ale każda jest też inna. Jednak to właśnie z różnorodności i niedoskonałości można uczynić piękno i siłę. Książka Ona ma siłę pozwala zrozumieć jak naprawdę wygląda kobieca seksualność, i że to, co uważamy za dysfunkcyjne, w rzeczywistości takie nie jest. Książka składa się z czterech części. W pierwszej z nich znajdziemy informacje dotyczące kobiecej anatomii z podkreśleniem, że nasze narządy mogą się różnić wyglądem, kolorem, zapachem, ale to nie zmienia faktu, że są piękne. Dużo uwagi Emily poświęca łechtaczce, nazywając ją “terminalem głównym naszych erotycznych doznań”. Autorka opisuje także szczegółowo działanie mechanizmu reakcji seksualnej w mózgu, a dokładnie modelu podwójnej kontroli: hamowania i pobudzania. Poznamy także istotę kontekstu, a więc dlaczego konkretne emocje i ludzie podniecają nas w danym miejscu i czasie. Druga część poświęcona jest stricte seksowi w kontekście – między innymi dowiemy się z niej, jaki wpływ na naszą seksualność ma stres. Ponadto podpatrzymy jak nasze przekonania kształtowane są przez kulturę i jak hamuje ona nasze działania seksualne. Trzecia część nosi nazwę: seks w praktyce. Dowiemy się z niej czym jest niezgodność podniecenia (np. kobieta jest wilgotna, ale nie odczuwa ochoty na seks) i dlaczego jest to normalne. Przeczytamy czym tak naprawdę jest pożądanie, a także co kryje się pod terminem “pożądanie responsywne”. Czwarta część została zatytułowana: ekstaza dla każdego. Autorka skupia się w niej na orgazmie – czym jest, jakie są jego rodzaje, ale też trudnościach z jego osiągnięciem. Znajdziemy tu ponadto informacje o tym, że seksualny dobrostan kobiet zależny jest od tego, co kobieta myśli na temat swojej seksualności, a nie od tego, jaka ona rzeczywiście jest. Książkę kończą dwa załączniki: o masturbacji terapeutycznej i orgazmie rozszerzonym. Gorąco polecam!

Ona ma siłę, Emily Nagoski
Wydawnictwo Buchmann

Radości z kobiecości

Radości z kobiecości, Nina Brochmann, Ellen Støkken Dahl

Radości z kobiecości to lektura obowiązkowa dla kobiet w każdym wieku. Książka została napisana przez dwie skandynawskie studentki medycyny, które prowadzą jeden z najpopularniejszych norweskich blogów na temat seksualności – The genital area. Autorki skupiają się na budowie narządów – zachęcając kobiety do tego, aby poznały swoje waginy. Piszą o łechtaczce, podkreślając, że jest niedocenianym organem stworzonym wyłącznie do odczuwania rozkoszy. Poświęcają spory fragment książki zagadnieniu menstruacji. Nie zabrakło także tematów związanych z seksem. Przeczytamy o pierwszym razie, dowiemy się jak podejść do seksu analnego, a także poznamy tajemnice orgazmu. Autorki szeroko opisują metody antykoncepcji, a także problemy ginekologiczne (m.in. takie jak endometrioza, nietrzymanie moczu, infekcje intymne, rak szyjki macicy i jego profilaktyka, zespół jajników policystycznych). Kobiety znajdą w książce wszelkie niezbędne informacje na temat swoich narządów i zdrowia, a panowie mają szansę dzięki niej lepiej zrozumieć swoje partnerki.

Radości z kobiecości, Nina Brochmann, Ellen Støkken Dahl
Wydawnictwo Sonia Draga

 

#SEXEDPL. Rozmowy Anji Rubik
o dojrzewaniu, miłości i seksie

SEXEDPL. Rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie, Anja Rubik

Znana na całym świecie modelka Anja Rubik w 2017 roku wystartowała z kampanią społeczną, której celem było zwrócenie uwagi na to, jak istotna jest rzetelna i pozbawiona stereotypów edukacja seksualna. Owocem akcji jest podręcznik #SEXEDPL. Rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie, z którego dowiemy się wszystkiego, co musimy wiedzieć na temat seksu. Anja zaprosiła do współpracy najlepszych specjalistów (lekarzy, terapeutów, edukatorów, aktywistów), którym zadawała dociekliwe pytania. W książce znajdziemy informacje dotyczące pierwszego razu – kiedy jest na niego dobry moment, czym jest świadoma zgoda, i o czym koniecznie musimy pamiętać. Przeczytamy o antykoncepcji, jak i chorobach przenoszonych drogą płciową. Poznamy swoje prawa – m.in. do informacji i edukacji seksualnej, dostępie do porad lekarskich, do prywatności, orientacji psychoseksualnej, przyjemności. Znajdziemy w nim masę praktycznych informacji o dojrzewaniu, budowie narządów płciowych, fizjologii. Dowiemy się czym jest orientacja psychoseksualna i tożsamość płciowa. Przeczytamy o seksualności osób z niepełnosprawnościami. Uzyskamy informacje na temat przerywania ciąży, a także gdzie szukać pomocy w przypadku gwałtu, przemocy seksualnej czy molestowania. Poznamy ponadto ciekawe miejsca w sieci, które poruszają temat seksualności. Dowiemy się jak być bezpiecznym w Internecie oraz jak walczyć z hejtem. Jeden z rozdziałów książki skierowany jest do rodziców, aby uświadomić im, jak istotna jest rzetelna edukacja swoich dzieci. Na końcu podręcznika znajdziemy spis organizacji i fundacji, do których można zgłosić się po pomoc. Znajdują się tam także przydatne linki, adresy oraz lista polecanych filmów i książek. Mimo że książka kierowana jest do młodzieży, według mnie powinien przeczytać ją każdy z nas. Warto także podkreślić, że wydawnictwo, jak i sama Anja Rubik, zrzekli się zysku z jej sprzedaży. Z tego powodu książka jest tania, a przez to bardziej dostępna dla młodych osób. A co najważniejsze – znajdziemy w niej jedynie rzetelne informacje zgodne z aktualnym stanem wiedzy, bez ocen czy narzuconego światopoglądu. Lektura obowiązkowa w każdym wieku!

SEXEDPL. Rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie, Anja Rubik
Wydawnictwo W.A.B.

Sztuka obsługi penisa

Sztuka obsługi penisa, Andrzej Gryżewski i Przemysław Pilarski

Na rynku pojawia się coraz więcej poradników dotyczących męskiej seksualności. Wynika to z tego, że panowie z większą śmiałością przyznają się do swoich problemów, szukają fachowej pomocy i chcą rozwijać się w tej sferze. W odpowiedzi na to zapotrzebowanie powstała książka Sztuka obsługi penisa, będąca rozmową między dramatopisarzem, scenarzystą, dramaturgiem Przemysławem Pilarskim a seksuologiem, psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym Andrzejem Gryżewskim. Tytuł poradnika mógłby wskazywać na to, że dotyczy technik stymulacji penisa. Nic bardziej mylnego. Mimo że można zarzucić jej kilka wad, stanowi obszerne kompendium o męskiej seksualności. Panowie przede wszystkim obalają popularne mity z nią związane (np. dotyczące wielkości penisa), a także uwalniają od nierealistycznych oczekiwań. Pokazują, że do seksu należy podejść holistycznie, ponieważ na sferę seksualną ma wpływ także nasze zdrowie, psychika, relacje, dieta, styl życia i wiek. Wspominają także o tak podstawowych sprawach jak anatomia i fizjologia. Wiele miejsca poświęcają tematowi erekcji, a także wyjaśnieniu, dlaczego wraz z wiekiem przestaje się ona pojawiać “na zawołanie”. W książce pojawią się ponadto zagadnienia dotyczące m.in. chorób przenoszonych drogą płciową, szkodliwości tabletek na potencję czy pornografii. Na szczególną uwagę zasługuje rozdział poświęcony uzależnieniu od masturbacji – Gryżewski wyjaśnia w nim mechanizmy nałogu, a także radzi, jak można go przezwyciężyć i gdzie szukać pomocy. Z pewnością jest to pozycja godna uwagi.

Sztuka obsługi penisa, Andrzej Gryżewski i Przemysław Pilarski
Wydawnictwo Agora

On. Pytania intymne

 On. Pytania intymne, Zbigniew Lew-Starowicz

Profesora Zbigniewa Lwa-Starowicza chyba nie trzeba nikomu przestawiać. Tym razem podzielił się on swoją wiedzą i wieloletnim doświadczeniem z dziennikarką Krystyną Romanowską w książce On. Pytania intymne. Osią ich rozmowy jest mężczyzna w całej erotycznej okazałości. Profesor mówi o obawach związanych z wielkością i kształtem penisa. Rozwiewa popularne mity. Wyjaśnia, dlaczego panowie tak bardzo cenią seks oralny. A także jaka jest różnica pomiędzy pożądaniem a podnieceniem. Jest oczywiście mowa o masturbacji, seksie analnym, orgazmie, erekcji, czy pornografii. Profesor kładzie także spory nacisk na zdrowie seksualne i choroby przenoszone drogą płciową. Przedstawia ponadto typy kochanków jakie wyróżnił na podstawie swojej praktyki zawodowej. Na uwagę zasługuje podkreślenie przez niego istoty sztuki miłosnej, a także jej rozwijania, np. poprzez jogę seksualną czy pieszczoty analne (masaż prostaty). Każdy rozdział kończy króciutkie teoretyczne podsumowanie, w którym przedstawione są fakty dotyczące męskiej seksualności. On. Pytania intymne. to lekka i wciągająca lektura.

On. Pytania intymne, Zbigniew Lew-Starowicz
Wydawnictwo Czerwone i Czarne

 

Autorka: Joanna Niedziela
Nazywam się Joanna Niedziela i jestem psychologiem-seksuologiem. Dla sklepu Secret Delivery tworzę cykl artykułów „Okiem seksuologa”. Moim celem jest zwiększanie świadomości i otwartości Polaków w sprawach seksu poprzez przekazywanie rzetelnej i aktualnej wiedzy oraz oswajanie tematów tabu. Prowadzę swojego bloga „Seksuolog bez tabu”. Współpracuję z Fundacją Trans-Fuzja. Jestem sojusznikiem osób LGBT+. Bliska jest mi idea pozytywnej seksualności.

Może Cię zainteresować

Secret Delivery to sklep internetowy oferujący wysokiej jakości gadżety, zabawki, akcesoria i kosmetyki erotyczne dla kobiet, mężczyzn oraz par. Oferujemy ponad 70 marek wyłącznie renomowanych, wyselekcjonowanych producentów. Ponad 95% oferowanych produktów posiadamy w naszym magazynie w Gdańsku i wysyłamy je w ciągu 24 godzin (dni robocze), najczęściej tego samego dnia. Nasze paczki są w 100% dyskretne. Wszystkie zamówione w naszym sklepie produkty pakujemy w sztywny, trójwarstwowy, szary kartonik. Nie używamy kopert, które mogłyby zdradzić zawartość przesyłki. Na paczce nie widnieje logo, ani żadne dane sklepu, a nazwa firmy nadawczej jest inna niż nazwa sklepu, niezwiązana z branżą erotyczną. Oferujemy formy dostawy umożliwiające dyskretny odbiór przesyłki poza domem - odbiór w Paczkomacie, na poczcie lub na stacji paliw Orlen. Zebraliśmy już kilka tysięcy opinii zadowolonych klientów. W naszym sklepie znajdziesz liczne poradniki i recenzje ułatwiające wybór odpowiedniego produktu. Dostarczamy świetne jakościowo i piękne produkty, ale także rzetelną wiedzę o tym jak z nich korzystać. Inspirujemy oraz promujemy pozytywne podejście do seksualności wśród kobiet, mężczyzn i par.
Do góry