Prezerwatywy LELO Hex z innowacyjną sześciokątną strukturą

Avatar photo
Autorka:
03.11.2017 · Czas czytania: 3 min
Prezerwatywa LELO Hex w białej folii i prostokątne, białe opakowanie (12 sztuk) leżą na jasnym tle.Prezerwatywa LELO Hex w białej folii i prostokątne, białe opakowanie (12 sztuk) leżą na jasnym tle.

O prezerwatywach LELO Hex usłyszałam na długo przed tym zanim trafiły one na rynek. W końcu nie każdego dnia luksusowa marka produkująca gadżety erotyczne ogłasza innowację w dziedzinie kondomów. Badania nad stworzeniem LELO Hex trwały aż 3 lata, a przez kolejne 4 lata przeprowadzano testy.

Przyznam, że z ciekawością śledziłam informacje na ten temat, bo produkty marki LELO bardzo cenię za wysoką jakość. Tak więc, mimo iż na co dzień z prezerwatyw nie korzystamy, gdy tylko nadarzyła się okazja nie mogliśmy sobie odmówić ich wypróbowania. Byłam ciekawa czy jako użytkownicy odczujemy różnicę w porównaniu do kondomów innych producentów. Zanim jednak o naszych prywatnych odczuciach, to słów kilka na temat tego czym LELO Hex wyróżnia się na tle innych prezerwatyw.

Cieńsze i trwalsze

Prezerwatywy Hex wykonane są, jak większość innych prezerwatyw, z naturalnego lateksu, gdyż jak twierdzi marka to nie w materiale leżał problem z wytrzymałością, a w jego strukturze. Zamiast jednolitej powierzchni dostajemy strukturę 350 połączonych sześciokątów!

Prostokątny, biały kartonik LELO Hex na 6 sztuk prezerwatyw ma czarne napisy i wytłoczony wzór sześciokątów.Producenci zainspirowali się wzorem występującym w naturze, a skojarzenie z plastrami miodu nie jest przypadkowe. „Sześciokąty są mocne, symetryczne, jednolite i doskonale pokrywają powierzchnie – są kształtem wybranym przez naturę, aby zapewnić wytrzymałość i lekkość.” – dzięki temu stworzono najbardziej wytrzymałą prezerwatywę na rynku. Struktura heksagonalna zapewnia równomierne rozłożenie nacisku, a co za tym idzie ryzyko pęknięcia jest zminimalizowane. Nawet jeśli doszłoby do uszkodzenia jednego sześcianu, nie ucierpi na tym cała struktura.

Sześciokąty są mocne, symetryczne, jednolite i doskonale pokrywają powierzchnie – są kształtem wybranym przez naturę, aby zapewnić wytrzymałość i lekkość.

Oprócz tego, że prezerwatywy Hex są bardzo mocne, są przy tym również bardzo cienkie, a ich budowa ma zapewniać odczuwanie ciepła partnera i naturalne doznania. Zewnętrzna część jest zupełnie gładka, za to od środka wyczuwalna, sześciokątna siateczka ma na celu idealne dopasowanie się do kształtu penisa i zwiększenie przyczepności. To tyle jeśli chodzi o samą teorię, a jak to wszystko sprawdza się w praktyce?

Pierwsze wrażenia

Osoba w białych majtkach trzyma dwie zafoliowane i połączone ze sobą prezerwatywy LELO Hex na wysokości biodra.Dzieląc się własną opinią, muszę wspomnieć o opakowaniu, które jest przepiękne! Proste, minimalistyczne, na pierwszy rzut oka zupełnie niezdradzające swojej zawartości. Do wyboru mamy opakowania 3, 6 lub 12 sztuk. Pojedyncze prezerwatywy zapakowane są w antypoślizgowe „saszetki”, które wyglądem nawiązują do pudełka. No i tu przyznaję, że otwiera się je bardzo łatwo, nawet gdy na dłoniach mamy lubrykant.

Największym zaskoczeniem było dla mnie to, że Hex, mimo iż wykonane są z lateksu, to są zupełnie pozbawione tego okropnego zapachu. To był dla mnie zawsze największy minus lateksowych prezerwatyw – zapach, który czułam potem wszędzie. Fuj!

Świetne dopasowanie

Samo zakładanie nie różni się niczym szczególnym w porównaniu z innymi kondomami. Za to odczuwalna jest spora różnica w przyczepności, prezerwatywa nie roluje się od góry, nie zsuwa nawet przy sporym nawilżeniu i szybkich ruchach. Sytuacja nie zmienia się niezależnie od tego czy mówimy o stosunku czy zabawie z użyciem masturbatora. Heksagonalna struktura faktycznie lepiej się tu sprawdza i naszym zdaniem jest to największy plus prezerwatyw LELO Hex. Jeśli chodzi o same odczucia podczas stosunku to ani ja, ani mężul nie zauważyliśmy większej różnicy w doznaniach. Być może osoby, dla których prezerwatywy są sporą przeszkodą w odczuwaniu przyjemności zauważą większą różnicę.

Niebezpieczna wytrzymałość?

Gdybyśmy korzystali z prezerwatyw to z pewnością dobra przyczepność i brak charakterystycznego, lateksowego zapachu przekonałyby nas do stosowania LELO Hex.

Na środku stoi kartonik LELO Hex (12 sztuk). Obok niego leżą trzy zafoliowane, rozrzucone prezerwatywy.Jednak mimo wielu zachwytów można spotkać się także z głosami przeciwników nowych prezerwatyw. Wszystko przez film z kampanii reklamowej marki, na której widać jak prezerwatywa przekłuwana szpilką nie pęka, a jedynie powstaje w niej niewielki otwór. Coś, co z pozoru miało pokazać z jak wytrzymałym materiałem mamy do czynienia wywołało sporą dyskusję. Otóż jeśli prezerwatywa nie pęknie to skąd użytkownik może wiedzieć czy nie jest uszkodzona?

Z drugiej strony jeśli mamy do czynienia z prezerwatywą znacznie wytrzymalszą niż dotychczasowe, to czy ryzyko mimo wszystko nie jest mniejsze? Nie mnie to jednak oceniać, być może ktoś podejmie się w przyszłości takich badań, a dla świętego spokoju zawsze można napełnić prezerwatywę wodą (po stosunku oczywiście) i sprawdzić w ten sposób jej szczelność. 🙂

Po lekturze masz ochotę na zakupy? Prezerwatywy LELO Hex znajdziesz w naszym sklepie.

Avatar photo

O autorce:

Natalia Trybus

Nazywam się Natalia Trybus i jestem edukatorką seksualną. Dla sklepu Secret Delivery tworzę cykl poradników „Wiedza o gadżetach”, w którym piszę o tym na co zwracać uwagę przy zakupie zabawek erotycznych oraz radzę, jak dobrać odpowiednie dla siebie produkty. Na blogu sklepu dzielę się z Wami także moimi recenzjami gadżetów. Moją misją jest przekazywanie wiedzy i pozytywnego podejścia do seksualności. Możecie mnie również znać z mojego kanału na YouTube „Pink Candy” poświęconego edukacji seksualnej, który prowadzę od 2015 roku.