Jak używać i jak dobrać odpowiedni pierścień erekcyjny?

Avatar photo
Autorka:
11.06.2018 · Czas czytania: 4 min
Na rysunku jedna dłoń trzyma pierścień erekcyjny Dorcel Maximize Ring, druga małą buteleczkę lubrykantu System JO.Na rysunku jedna dłoń trzyma pierścień erekcyjny Dorcel Maximize Ring, druga małą buteleczkę lubrykantu System JO.

Pierścienie erekcyjne to gadżety erotyczne, które korzystnie wpływają na erekcję. Nie jest to absolutnie współczesny wymysł, pierwsze pierścienie robiono już w starożytności, wykorzystując do tego celu powieki zwierząt np. kóz. Ich działanie opiera się na wspomaganiu erekcji poprzez ucisk, ograniczenie i spowolnienie odpływu krwi z penisa.

Dzięki temu erekcja utrzymuje się dłużej i jest mocniejsza, a co za tym idzie stosunek może trwać dłużej. Oprócz tego pierścienie erekcyjne mogą posłużyć jako ozdoba, a także zapewnić dodatkowe doznania zarówno solo (lepsze ukrwienie = większa wrażliwość na bodźce) jak i podczas seksu (wibracje).

Rodzaje pierścieni erekcyjnych

Pierścienie erekcyjne mogą występować w kilku formach: rozciągliwej, nierozciągliwej, regulowanej lub z wibracjami.

Dłoń trzyma czarny, gładki pierścień na penisa Dorcel Maximize Ring z dziewięcioma okrągłymi wypustkami na całej długości.

pierścień Maximize Ring

Pierścienie rozciągliwe to idealny wybór na początek. Dzięki swojej elastyczności są łatwe do założenia jak i ściągnięcia. Można je zakładać zarówno przed jak i w trakcie erekcji. W zależności od grubości ringu i „mięsistości” materiału, mniej lub bardziej się one rozciągają i gwarantują różny stopień ucisku. Kupując pierścień rozciągliwy wybierz ten wykonany z silikonu – jest to materiał nieporowaty, hipoalergiczny i odporny dzięki czemu nie będzie się odkształcał. Unikaj ringów erekcyjnych wykonanych z materiałów żelowych! Nie dość, że są trudne w utrzymaniu czystości, mogą uczulać, to w dodatku rozciągają się zbyt mocno i absolutnie nie spełniają żadnej funkcji uciskowej.

Schematyczny rysunek pokazuje parę w pozycji misjonarskiej. Na penisie widać pierścień We-Vibe Pivot stymulujący łechtaczkę.

pierścień dla par Pivot

Pierścienie dla par to w zasadzie takie rozciągliwe pierścienie z wydłużonym czubkiem, często wyposażonym w wibracje. Dłuższa wypustka stymuluje jądra i perineum, a w odwrotnym ułożeniu łechtaczkę partnerki. Tego typu ringi zasilane są bateriami lub ładowarką, przy czym te drugie najczęściej posiadają znacznie mocniejsze wibracje. Sięgając po tego rodzaju pierścień zwróć uwagę na to czy w prosty sposób można go włączyć i zmieniać tryby wibracji. Unikaj pierścieni jednorazowych, w których nie można wymienić baterii! W żaden sposób nie oddają one wrażeń, które dają porządne, silikonowe ringi.

Na dłoni leży lasso erekcyjne Velv'Or Jboa w formie silikonowej linki złożonej na pół i ściśniętej metalową obręczą.

lasso erekcyjne Vel’Or

Pierścienie regulowane (lassa erekcyjne) to dobra opcja zarówno dla początkujących mężczyzn jak i tych bardziej doświadczonych. Świetnie sprawdzi się także jako prezent, kiedy nie mamy pewności co do rozmiaru pierścienia. Lasso erekcyjne to model bardzo uniwersalny, można je założyć wokół samego penisa, ale także wokół penisa i jąder jednocześnie. Dzięki specjalnej regulacji, ucisk również można dopasować do własnych preferencji.

Pierścienie nierozciągliwe przeznaczone są dla mężczyzn zaawansowanych ze względu na potrzebę dokładnego dopasowania średnicy. Ringi te występują bowiem w określonych rozmiarach i wykonane są z nierozciągliwych materiałów np. stal nierdzewna, tworzywo ABS oraz sztywna (nierozciągliwa) odmiana silikonu. Taki gadżet obejmuje zarówno penisa jak i mosznę, a jego zakładanie następuje jeszcze przed erekcją! Najpierw przekłada się jądra (pojedynczo), a na końcu penisa. Warto do tego celu użyć lubrykantu, aby nie nabawić się otarć. Zdejmowanie odbywa się w odwrotnej kolejności, czyli najpierw penis, a następnie jądra.

Na uniesiony do góry penis i jądra nałożone jest lasso erekcyjne. Strzałka pokazuje, że dłoń pociąga jego sznurki w górę.Wybór rozmiaru: Aby dobrać odpowiednią średnicę nierozciągliwego pierścienia erekcyjnego zmierz obwód penisa. Do pomiaru użyj kawałka sznurka. Pomiaru dokonaj w stanie erekcji. Owiń sznurek wokół jąder i penisa tuż przy ciele, tak aby dobrze przylegał, ale jednocześnie nie powodował zbyt mocnego ucisku. Zaznacz miejsce przecięcia końców sznurka, przyłóż do linijki i odczytaj wynik – obwód penisa. Podziel go przez 3,14 (liczba pi), otrzymasz w ten sposób średnicę pierścienia odpowiednią dla Ciebie. Powtórz pomiar kilka razy w ciągu różnych pór dnia, ponieważ mogą wystąpić fizjologiczne różnice. Wybierz największy z uzyskanych wyników.

Jak używać pierścieni erekcyjnych?

Pamiętaj, że aby móc w pełni cieszyć się z pozytywnych efektów jakie daje noszenie ringu erekcyjnego ważne jest, aby robić to bezpiecznie.

Para leży. Na tle odkrytego brzucha partnera przytulona do niego kobieta trzyma w dłoni granatowy pierścień We-Vibe Pivot.

pierścień dla par Pivot

Przede wszystkim nie trzymaj pierścienia na penisie dłużej niż 20 minut jednorazowo. Jeśli korzystasz z niego po raz pierwszy skróć ten czas do 10 minut. Odczekaj też przynajmniej godzinę przed kolejnym założeniem.

Sięgaj zawsze po lubrykant, który ułatwi zakładanie ringu. W przypadku, gdy pierścień wykonany jest z silikonu pamiętaj, aby był to lubrykant na bazie wody. Zgolenie włosów łonowych u nasady penisa i wokół jąder pozwoli uniknąć bólu spowodowanego wyrywaniem lub ciągnięciem włosów, które okręcą się wokół pierścienia.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Jeśli w trakcie stosowania poczujesz ból lub zauważysz, że penis zmienia kolor, sinieje, jest obrzęknięty, natychmiast zdejmij ring. Pierścieni erekcyjnych nie należy używać także przy niektórych schorzeniach, do których zaliczamy cukrzycę, choroby związane z krążeniem czy anemię.

Pamiętaj, że w przypadku długotrwałych problemów z erekcją nic nie zastąpi konsultacji z lekarzem.

Ringi na penisa to świetny sposób na urozmaicenie życia seksualnego. Jeśli jesteś początkujący pamiętaj, aby wybierać pierścienie rozciągliwe, z elastycznego silikonu. Warto wiedzieć, że pierścienie erekcyjne to także dobry sposób na poradzenie sobie z problemami z erekcją spowodowanymi krótkotrwałym stresem, farmakoterapią czy lękiem przed stosunkiem z nowo poznaną osobą. Jednak w przypadku długotrwałych problemów z erekcją, nic nie zastąpi konsultacji z lekarzem.

Pełną ofertę pierścieni erekcyjnych w sklepie Secret Delivery znajdziesz tutaj:

Tekst: Natalia Trybus
Ilustracja: Nikola Hahn

Avatar photo

O autorce:

Natalia Trybus

Nazywam się Natalia Trybus i jestem edukatorką seksualną. Dla sklepu Secret Delivery tworzę cykl poradników „Wiedza o gadżetach”, w którym piszę o tym na co zwracać uwagę przy zakupie zabawek erotycznych oraz radzę, jak dobrać odpowiednie dla siebie produkty. Na blogu sklepu dzielę się z Wami także moimi recenzjami gadżetów. Moją misją jest przekazywanie wiedzy i pozytywnego podejścia do seksualności. Możecie mnie również znać z mojego kanału na YouTube „Pink Candy” poświęconego edukacji seksualnej, który prowadzę od 2015 roku.