Sliquid Swirl lubrykant na bazie wody- bezpieczne, wegańskie i smakowite nawilżenie | Recenzja

Autorka:
28.01.2019 · Czas czytania: 3 min
sliquid naturals swirl smakowy lubrykant na bazie wody wisnie i wanilia 1 sliquid naturals swirl smakowy lubrykant na bazie wody wisnie i wanilia 1b
Lubrykant to dla mnie obowiązkowy towarzysz przy seksie czy masturbacji, zwłaszcza w towarzystwie gadżetów. Do pewnego czasu radziłam sobie w seksie bez dodatkowego nawilżenia, ale zdarzało się, że okupowałam to podrażnieniami przez kolejne kilka dni. Nawet teraz nie noszę ze sobą lubrykantu wszędzie i w sprzyjających warunkach mogłabym się zgodzić na seks bez dodatkowego nawilżenia, jednak możliwość zwiększenia poślizgu daje mi znacznie większy komfort.

Na początku używania lubrykantów nieszczególnie zwracałam uwagę na ich skład, jednak od kiedy uświadomiłam sobie, że przez błonę śluzową pochwy składniki żelu mogą łatwo przenikać do ciała i wpływać na moje zdrowie, o wiele staranniej wybieram środki nawilżające.

sliquid naturals swirl smakowy lubrykant na bazie wody wisnie i wanilia 2Tym samym marka Sliquid idealnie trafia w moje gusta. Od razu kupił mnie krótki skład, nawet smakowych lubrykantów. Na stronie, w zakładce z najczęściej zadawanymi pytaniami producent wyjaśnia, dlaczego w składzie nie ma gliceryny, która jako pochodna cukrów, może się przyczyniać do infekcji grzybiczych, ani parabenów, jako że według niektórych badań, mają wpływ na rozwój raka piersi. Szkodliwe działanie wspomnianych substancji nie jest do końca potwierdzone, ale w kwestiach zdrowia nie zaszkodzi dmuchać na zimne, zwłaszcza jeśli ma się tendencje do infekcji czy historię choroby w rodzinie.

W produktach Sliquid nawilżająca gliceryna została zastąpiona połączeniem celulozy z bawełnianych włókien i gumy guar, często spotykanej jako zagęszczający dodatek do żywności, tutaj mającej zapewnić poślizg. Zamiast parabenów w składzie znajdziemy sorbinian potasu jako konserwant, dzięki któremu lubrykantu możemy używać do 12 miesięcy po otwarciu opakowania. Twórcy Sliquid podkreślają, że w ich produktach znajdziemy tylko bezpieczne, naturalne składniki, niepowodujące alergii. Dodatkowo, zapewniają, że ich kosmetyki są w 100% wegańskie i nie były testowane na zwierzętach.

Twórcy Sliquid podkreślają, że w ich produktach znajdziemy tylko bezpieczne, naturalne składniki, niepowodujące alergii. Dodatkowo, zapewniają, że ich kosmetyki są w 100% wegańskie i nie były testowane na zwierzętach.

sliquid naturals swirl smakowy lubrykant na bazie wody wisnie i wanilia 5Opakowania lubrykantów Sliquid może i nie są szczególnie eleganckie, ale zdecydowanie estetyczne i dyskretne. Nic nie stoi na przeszkodzie, by przezroczysta buteleczka z czerwonymi elementami na co dzień stała przy łóżku, by można było łatwo po nią sięgnąć, co jest zdecydowanym plusem, jeśli się często używa lubrykantu. Wyciągnięcie białej, aptecznej tubki spod łóżka zwykle zajmuje mi chwilę dłużej.

Testowany przeze mnie lubrykant Swirl o smaku dzikiej wiśni i wanilii to środek na bazie wody, dzięki czemu można go używać z partnerem lub z gadżetami, także tymi silikonowymi. Jego intensywny, słodki, wiśniowy aromat idealnie mi pasuje, ale to oczywiście kwestia gustu. W smaku czuć jeszcze słodzik, lubrykant zawiera bowiem aspartam, nie cukier, który mógłby przyczyniać się do infekcji. Nie do końca mi ten posmak odpowiada, ale też nieszczególnie przeszkadza – w końcu lubrykantu nie zjada się zbyt wiele.

sliquid naturals swirl smakowy lubrykant na bazie wody wisnie i wanilia 3A jak lubrykant Swirl sprawdza się w swojej głównej funkcji? Według mnie, nie najlepiej. Coś za coś: przez to, że lubrykant nie zawiera gliceryny ani jej pochodnych, jego konsystencja jest dość wodnista, łatwo spływa np. po gadżetach, dając nie zawsze wystarczający poślizg.

Trzeba się także liczyć z tym, że produkt nie jest zbyt wydajny: nakłada się go więcej niż żelu z gliceryną. Ostatecznie, dłuższy skład innych lubrykantów nie bierze się znikąd, a większa ilość humektantów i zagęszczaczy może i niekoniecznie sprzyja naszemu zdrowiu, ale nadaje pożądaną lepkość.

Mimo wszystko, lubrykant Swirl dodaje nawilżenia i świetnie sprawdzi się u osób, które potrzebują jedynie odrobinę więcej poślizgu niż naturalnie i u których przy gęstszych lubrykantach, nawet niewielka ilość okazuje się przesadna. A tym, którzy szukają bezpiecznych, naturalnych i/lub wegańskich opcji, polecam zapoznać się z całą ofertą marki Sliquid – zawiera także inne kuszące opcje!

O autorce:

Asia Lewicka

Cześć, jestem Asia! Pracuję w mediach społecznościowych i studiuję Psychologię. W przyszłości planuję zostać seksuolożką, a tymczasem obsesyjnie czytam, rozmawiam i piszę o seksualności. Na blogu sklepu Secret Delivery tworzę cykl artykułów edukacyjnych „Wiedza o markach” w którym oprowadzam Was po współczesnym świecie gadżetów erotycznych, opowiadam o historii najważniejszych producentów, o tym jaką mają misję oraz o tym czego możecie się spodziewać po ich produktach. Na blogu dzielę się także z Wami moimi recenzjami gadżetów i kosmetyków.

Proponowane artykuły

Poradnik o seksie oralnym dla początkujących.

Poradnik o seksie oralnym dla początkujących.

Autorka:
23.10.2017 · Czas czytania: 5 min

Seks oralny zwany także miłością francuską to jedna z najczęstszych praktyk seksualnych, stosowanych w każdej orientacji. Dla jednych jest to niezwykle efektywna forma gry wstępnej, a dla innych forma spełnienia sama w sobie, a nie element pośredni czy wprowadzający. Nic nie stoi też na przeszkodzie, aby miłość francuską wykorzystywać zarówno w jeden jak i drugi sposób.

Czytaj więcej