Secret Delivery

Wspólna masturbacja – czym jest i dlaczego warto jej spróbować. Moje inspiracje.

Kiedy myślimy o masturbacji, to prawdopodobnie pojawia nam się w głowie myśl o aktywności seksualnej, którą będziemy robić samodzielnie. I tak często bywa, że masturbacja – czy jak ją niektórzy wolą nazywać – samomiłość to bardzo intymna i prywatna część naszego życia seksualnego, którą celebrujemy w samotności. I to jest jak najbardziej okej. Dzisiaj jednak chciałabym Wam zaproponować inny pomysł na masturbację i zaprosić Was do świata wspólnej, partnerskiej masturbacji.

Wspólną masturbację można rozumieć w dwojaki sposób – albo mamy na myśli scenariusz, w którym każda z osób masturbuje się na oczach drugiej albo ten, w którym wykorzystujemy techniki masturbacyjne, by zaspokajać partnera/partnerkę. Warto wypróbować oba z nich.

Zamiast seksu?

Masturbacji nie powinno się traktować jako wroga naszego seksu.

Wspólna masturbacja nie jest czymś, co ma zastąpić Wasze ulubione aktywności seksualne, ale czymś, co może je uzupełnić i tym samym wprowadzić do Waszego życia seksualnego coś nowego i świeżego. Wydaje się, że masturbacja to taka zwykła sprawa, ale zapewniam, że gdy włączycie w tą aktywność partnera/partnerkę, to jej oblicze się zmieni.

Masturbacji nie powinno się traktować jako wroga naszego seksu, to jest całkiem inna aktywność seksualna, inna, ale równie wartościowa. Będąc w związku nie trzeba musieć wybierać pomiędzy seksem, a masturbacją, obie te rzeczy mogą istnieć w jednej przestrzeni, obok siebie.

TO WARTO WIEDZIEĆ: Jeśli trudno Wam zaakceptować, zrozumieć masturbację partnera, to wspólna masturbacja może Wam pozwolić ją oswoić także dla późniejszego realizowania jej solo.

Budujcie więź

Podczas masturbacji bardzo łatwo jest patrzeć sobie nawzajem w oczy przez dłuższy czas i zachęcam, by tego spróbować. Obserwowanie twarzy partnera/partnerki, jego/jej przyjemności może znacząco wzmocnić Wasze doznania. U niektórych obserwowanie orgazmicznej twarzy partnera/partnerki może doprowadzić do swojego własnego kulminacyjnego momentu przyjemności. Patrząc sobie w oczy, budujecie też intymność.

Inny sposób na budowanie wzajemnego zaufania w czasie masturbacji, to pozwolenie na odcięcie zmysłu wzroku (np. za pomocą opaski), skupienie się tylko na swojej przyjemności i jednoczesne pozwolenie partnerowi/partnerce na swoją masturbację pod wpływem naszego widoku. To wymaga dużego zaufania – mieć bliską osobę tuż obok, ale odciąć się od niej do swojego świata samomiłości. A on/ona jest tylko obserwatorem, gościem.

opaska na oczy LELO Intima

na zdjęciu: opaska na oczy LELO Intima

Pokażcie sobie, co lubicie

Taka wspólna masturbacja to świetna okazja, by dokładnie pokazać partnerowi/partnerce co lubisz najbardziej. Jaki dotyk sprawia Ci najwięcej przyjemności, jakie jest Twoje ulubione tempo i nacisk. Partner/partnerka patrząc na Ciebie, uczy się rzeczy, które później może wykorzystać w seksie partnerskim.

Możesz poprosić partnera/partnerkę, by masturbował Ciebie w sposób, w jaki lubisz najbardziej, tak by pokazać mu dokładnie jak i co lubisz. Pokieruj jego ręką, jego ruchami. Ty masz całkowitą kontrolę, on/ona podążają za Tobą, ucząc się Twojej przyjemności.

TO WARTO WIEDZIEĆ: Jedną z przyczyn braku orgazmu w seksie partnerskim jest to, że w czasie jego trwania nie robimy tak naprawdę rzeczy, które lubimy. Wstydzimy się je partnerowi powiedzieć, trudno nam idzie skierowanie go w dobrą stronę. Sesja wspólnej masturbacji to szansa, by zamiast mówić – pokazać. Bez presji, bez pośpiechu, po swojemu.

Urozmaicenia wspólnej masturbacji

Zaskakujące jest to, ile uczucia nowości może wnieść drobna zmiana.

Masturbację możecie zabrać ze sobą do wanny lub pod prysznic albo do innego pomieszczenia w domu. Zaskakujące jest to, ile uczucia nowości może wnieść taka drobna zmiana. Możecie do masturbacji się przygotować – zadbać o ładną bielizną, zapalić świeczki (które potem można wykorzystać do masażu), włączyć muzykę. Stworzyć atmosferę wyjątkowości. Wspólna masturbacja może być tak samo ważna i oczekiwana, jak inne aktywności seksualne – nie traktujecie jej jak czegoś gorszego, szybkiego sposobu na rozładowywanie napięcia.

świeca do masażu LELO

na zdjęciu: świeca do masażu LELO

Wspaniałym sposobem masturbacji jest masturbacja przed lustrem. Koniecznie spróbujecie! Kiedy masturbujecie się w parze, patrzenie na siebie samych i dodatkowo partnera/partnerkę w lustrze może okazać się bardzo wyzwalające. W ten sposób uczycie się też akceptacji i oswajania swojego wyglądu w seksie. Dla wielu osób jest to problem.

Nie hamujcie się też jeśli chodzi o wydawanie dźwięków. Krzyczcie, mówcie do samych siebie albo partnera/partnerki. Szczególnie jeśli nigdy wcześniej tego nie praktykowaliście. 

TO WARTO WIEDZIEĆ: Często, gdy szukamy sposobu na przełamanie rutyny w związku, przychodzą nam do głowy myśli o wielkich zmianach, co bardzo zniechęca i często przeraża, a tym samym sprawia, że nie decydujemy się zmieniać nic. A tak naprawdę – wystarczy zmienić naprawdę małą rzecz, by zacząć odczuwać inaczej. 

olejek do zmysłowej kąpieli HighOnLove

na zdjęciu: olejek do zmysłowej kąpieli HighOnLove

Zaproście gadżety do Waszej sypialni

Gadżety nie są dla Waszej relacji zagrożeniem, mogą być za to świetnym uzupełnieniem.

Wspólna masturbacja to także świetny moment, by skorzystać z gadżetów erotycznych i zaprosić je do relacji. Gadżety nie są dla Waszej relacji zagrożeniem, mogą być za to świetnym uzupełnieniem. To jest ten moment, by pokazać partnerowi/partnerce jak działa masturbator penisa czy masażer łechtaczki. Być może nigdy jeszcze nie widzieli ich w akcji.

Może zaprosicie się do masturbacji wzajemnej? Używanie gadżetów na drugiej osobie może być szalenie podniecające i ekscytujące. Jeśli masz ulubiony wibrator czy dildo, oddaj go we władanie drugiej osobie. Może się okazać, że w jej rękach działa jeszcze większe cuda.

masażer łechtaczki Satisfyer White Temptation

na zdjęciu: masażer łechtaczki Satisfyer White Temptation

Dzielcie się sobą i bawcie się dobrze

Zachęcam do tego, by wprowadzić wspólne sesje masturbacji na stałe do Waszego życia seksualnego. To świetny czas do tego, by dzielić się sobą z partnerem/partnerką, zapraszać go do tego obszaru życia, który zazwyczaj jest tylko Wasz. Pokazywać się z bezbronnej, surowej strony. Seksualność bez otoczki ochronnej, seksualność trochę egoistyczna, seksualność nastawiona na swoją przyjemność.

W Waszym życiu erotycznym na pewno jest na nią miejsce.

Autorka: Kasia Koczułap
Cześć! Nazywam się Katarzyna Koczułap, ale wolę jak się mówi do mnie Kasia. Jestem psycholożką w trakcie specjalizacji seksuologicznej. Seks jest moją największą pasją i staram się zmieniać rzeczywistość seksualną na lepszą i bardziej pozytywną. W Secret Delivery prowadzę dział „Seks porady dla par”, gdzie znajdziecie artykuły, które realizują ten cel. Od jakiegoś czasu działam w Internecie, określam siebie jako aktywistkę w tematyce seksualności. Przede wszystkim znajdziecie mnie na Instagramie @kasia_coztymseksem, gdzie przekazują wiedzę w przystępny sposób. W wolnym czasie podróżuję i chodzę po górach.

Może Cię zainteresować

Secret Delivery to sklep internetowy oferujący wysokiej jakości gadżety, zabawki, akcesoria i kosmetyki erotyczne dla kobiet, mężczyzn oraz par. Oferujemy ponad 70 marek wyłącznie renomowanych, wyselekcjonowanych producentów. Ponad 95% oferowanych produktów posiadamy w naszym magazynie w Gdańsku i wysyłamy je w ciągu 24 godzin (dni robocze), najczęściej tego samego dnia. Nasze paczki są w 100% dyskretne. Wszystkie zamówione w naszym sklepie produkty pakujemy w sztywny, trójwarstwowy, szary kartonik. Nie używamy kopert, które mogłyby zdradzić zawartość przesyłki. Na paczce nie widnieje logo, ani żadne dane sklepu, a nazwa firmy nadawczej jest inna niż nazwa sklepu, niezwiązana z branżą erotyczną. Oferujemy formy dostawy umożliwiające dyskretny odbiór przesyłki poza domem - odbiór w Paczkomacie, na poczcie lub na stacji paliw Orlen. Zebraliśmy już kilka tysięcy opinii zadowolonych klientów. W naszym sklepie znajdziesz liczne poradniki i recenzje ułatwiające wybór odpowiedniego produktu. Dostarczamy świetne jakościowo i piękne produkty, ale także rzetelną wiedzę o tym jak z nich korzystać. Inspirujemy oraz promujemy pozytywne podejście do seksualności wśród kobiet, mężczyzn i par.
Do góry