Secret Delivery

Zabawki analne: przewodnik dla początkujących.

Zabawki analne przeznaczone są dla kobiet i mężczyzn o każdej orientacji.

Zabawki analne pomagają zwiększyć przyjemność i mogą być używane podczas masturbacji, gry wstępnej i podczas seksu. Przeznaczone są zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn, o dowolnej orientacji. I choć temat seksu analnego i „tylnego wejścia” nadal budzi wiele kontrowersji (o czym wspomniałam już w poradniku o seksie analnym), to jednak coraz więcej osób zdaje się otwierać na ten rodzaj przyjemności. Niezależnie od tego czy chcesz zacząć uprawiać seks analny, czy tylko zadbać o dodatkową stymulację odbytu, gadżety analne to dla Ciebie dobry początek!

zabawki analne

Rodzaje zabawek analnych

Wśród zabawek analnych znaleźć można kilka różnych rodzajów, dających różne możliwości. Do najpopularniejszych należą korki analne, koraliki analne oraz masażery prostaty.

KORKI ANALNE

Korki analne, inaczej zwane też zatyczkami to podstawowe gadżety analne dla kobiet i mężczyzn, urozmaicające masturbację, seks klasyczny lub oralny. Mają opływowy, podłużny lub stożkowaty kształt, który ułatwia wprowadzenie. Zakończone są szeroką podstawą, która uniemożliwia ich przedostanie się w głąb odbytu. Podstawa może mieć uchwyt do łatwego wyjmowania oraz obracania dla dodatkowego efektu stymulującego, może być także ozdobiona kryształkiem. Korki mają różną szerokość: od 2 do ponad 4 cm. Jeśli jesteś osobą początkującą wybierz te mniejsze o średnicy do 2,5 cm. Możesz wypróbować także korki wibrujące dostarczające dodatkowych doznań.

małe korki analne dla początkujących

na zdjęciu: małe korki analne dla początkujących Moqqa Seashell, Lovelife Explore

Optymalnym rozwiązaniem dla wszystkich osób początkujących jest zakup zestawu, który zawiera kilka korków o różnej średnicy. Umożliwia on stopniowe przechodzenie od małego, do coraz większego rozmiaru dostarczającego coraz intensywniejszych doznań i znalezienie swojej ulubionej średnicy. Używanie zestawu korków analnych o różnych rozmiarach jest także doskonałym przygotowaniem do seksu analnego, przejście wszystkich etapów stopniowo przygotowuje do późniejszej penetracji penisem.

zestaw korków analnych Rianne S

na zdjęciu: zestaw korków analnych Rianne S

KORALIKI ANALNE

Połączone ze sobą, stopniowo zwiększające się koraliki analne zakończone uchwytem przeznaczone są zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Dostarczają intensywnych doznań podczas ich powolnego wprowadzania, a jeśli wyjmie się je w trakcie orgazmu, wyraźnie go wzmocnią i wydłużą. Unikaj koralików połączonych nylonowymi sznurkami. Takich gadżetów nie da się dokładnie wyczyścić, przez co stają się siedliskiem bakterii. W Secret Delivery kupisz wyłącznie koraliki bez sznurków, odlewane w całości z gładkiego silikonu, szkła lub stali. Jeśli jesteś osobą początkującą podczas pierwszego użycia nie musisz wprowadzać całego gadżetu, a jedynie kilka pierwszych kulek.

koraliki analne dla początkujących

na zdjęciu: koraliki analne dla początkujących Carnal Bliss

MASAŻERY PROSTATY

Masażery prostaty przeznaczone dla mężczyzn cechuje wyprofilowany kształt umożliwiający łatwe dotarcie do gruczołu krokowego, czyli męskiego punktu G. Część z nich oprócz wygiętej główki masującej prostatę posiada w podstawie wypustkę masującą perineum – wrażliwy obszar pomiędzy jądrami i odbytem. Masaż przy użyciu anatomicznych masażerów wspomaga prawidłowe ukrwienie i funkcjonowanie prostaty, zapobiegając jej przerostowi w przyszłości, wzmacnia także erekcję oraz potęguje doznania erotyczne. W zależności od preferencji możesz sięgnąć po masażery niewibrujące lub wibrujące. Używaj ich podczas masturbacji oraz podczas seksu.

na zdjęciu: masażery prostaty z wypustkami masującymi perineum

Samodzielnie czy w parze?

Gadżety analne mogą dostarczyć dodatkowych doznań podczas seksu klasycznego lub oralnego.

Każdy z gadżetów analnych może być używany samodzielnie, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby używać ich wspólnie z partnerką/em. Przy stosunku waginalnym dodatkowe umieszczenie korka w odbycie partnerki zapewni jej dodatkowe doznania. Z kolei sięgając po koraliki analne przyjemność może czerpać zarówno partnerka (stymulacja analna) jak i partner, który wyczuje wówczas nierównomierną strukturę kulek przez ścianki pochwy.

Jeśli podczas stosunku mężczyzna użyje zatyczki analnej, zapewni mu to dodatkowy masaż prostaty, co zaowocuje mocniejszą erekcją i silniejszym orgazmem.

Kolejnym sposobem na przeżycie bardziej intensywnego orgazmu jest umieszczenie kulek analnych w odbycie w trakcie seksu oralnego. Wyjęcie ich w momencie szczytowania partnera/ki dostarczy dodatkową porcję przeżyć.

korek analny We-Vibe Ditto

na rysunku: korek analny We-Vibe Ditto

Moja rada: Pamiętaj, żeby nigdy nie przekładać gadżetów z odbytu do pochwy, bez wcześniejszego ich umycia. Do czyszczenia zabawek analnych najlepiej jest używać specjalnych środków antybakteryjnych do gadżetów erotycznych.

Od czego zacząć i na co zwrócić uwagę?

DOBRY LUBRYKANT

Żadne zabawy analne nie będą możliwe, jeśli nie zaopatrzysz się w dobrej jakości lubrykant! Nasz odbyt nie nawilża się sam i jeśli nie zapewnimy mu odpowiedniego nawilżenia i poślizgu, to ciężko o jakąkolwiek przyjemność. Można wręcz zrobić sobie krzywdę. Zainwestuj w lubrykant do seksu analnego – jest on bardziej gęsty i nie wysycha tak szybko. Te na bazie wody możesz łączyć z gadżetami silikonowymi, a jeśli korzystasz z produktów ze stali lub szkła, możesz też wykorzystać lubrykant silikonowy. Więcej o rodzajach lubrykantów przeczytasz tutaj.

lubrykanty analne

na zdjęciu: lubrykanty analne na bazie wody i na bazie silikonu

MATERIAŁ

Produkt wykonany z dobrej jakości materiału to absolutna podstawa. Wybieraj gadżety wykonane z silikonu, szkła borokrzemowego lub stali, które są materiałami niskoporowatymi, więc łatwo je utrzymać w czystości. Dodatkowo są hipoalergiczne i bezpieczne dla ciała. Więcej o bezpiecznych materiałach przeczytasz tutaj.

Moja rada: Unikaj zabawek analnych wykonanych z wysokoporowatych materiałów o galaretowatej strukturze (żelowych, lateksowych), ponieważ są niebezpieczne, mogą uczulać i trudno je utrzymać w czystości.

korek analny ze stali nierdzewnej

na zdjęciu: korek analny ze stali nierdzewnej Njoy Pure Plug

JAKOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO

Zwróć uwagę czy korki mają szeroką podstawę (ogranicznik) lub uchwyt do trzymania – tylko takie zapewniają bezpieczne użytkowanie analne bez ryzyka wchłonięcia się gadżetu. Dodatkowo powierzchnia powinna być gładka, bez żadnych ostrych krawędzi. Jeśli sięgasz po kulki zwróć uwagę czy są ze sobą solidnie połączone.

Moja rada: Nie kupuj gadżetów w podejrzanych miejscach, bez opakowań i nazwy producenta. Wybieraj renomowane, specjalistyczne sklepy erotyczne mające w ofercie wyłącznie markowe produkty.

korek z uchwytem Lovelife Explore

na zdjęciu: korek analny Lovelife Explore

LEWATYWA

Nie jest konieczna, ale jeśli dzięki niej poczujesz się pewniej i bardziej komfortowo, sięgnij po gruszkę do lewatywy.

korek analny Moqqa Seashell

na zdjęciu: korek analny Moqqa Seashell

Pamiętaj, że zabawy analne nie definiują orientacji seksualnej, one jedynie pozwalają czerpać większą radość z naszej seksualności, otwierać się na nowe doświadczenia i przeżycia. Jeśli masz ochotę sięgnąć po któryś z gadżetów, to mam nadzieję, że mój poradnik Ci w tym pomoże.

TEKST: Natalia Trybus
ILUSTRACJA: Nikola Hahn

Autorka: Natalia Trybus
Nazywam się Natalia Trybus i jestem edukatorką seksualną. Dla sklepu Secret Delivery tworzę cykl poradników „Wiedza o gadżetach”, w którym piszę o tym na co zwracać uwagę przy zakupie zabawek erotycznych oraz radzę, jak dobrać odpowiednie dla siebie produkty. Na blogu sklepu dzielę się z Wami także moimi recenzjami gadżetów. Moją misją jest przekazywanie wiedzy i pozytywnego podejścia do seksualności. Możecie mnie również znać z mojego kanału na YouTube „Pink Candy” poświęconego edukacji seksualnej, który prowadzę od 2015 roku.

Może Cię zainteresować

Secret Delivery to sklep internetowy oferujący wysokiej jakości gadżety, zabawki, akcesoria i kosmetyki erotyczne dla kobiet, mężczyzn oraz par. Oferujemy ponad 70 marek wyłącznie renomowanych, wyselekcjonowanych producentów. Ponad 95% oferowanych produktów posiadamy w naszym magazynie w Gdańsku i wysyłamy je w ciągu 24 godzin (dni robocze), najczęściej tego samego dnia. Nasze paczki są w 100% dyskretne. Wszystkie zamówione w naszym sklepie produkty pakujemy w sztywny, trójwarstwowy, szary kartonik. Nie używamy kopert, które mogłyby zdradzić zawartość przesyłki. Na paczce nie widnieje logo, ani żadne dane sklepu, a nazwa firmy nadawczej jest inna niż nazwa sklepu, niezwiązana z branżą erotyczną. Oferujemy formy dostawy umożliwiające dyskretny odbiór przesyłki poza domem - odbiór w Paczkomacie, na poczcie lub na stacji paliw Orlen. Zebraliśmy już kilka tysięcy opinii zadowolonych klientów. W naszym sklepie znajdziesz liczne poradniki i recenzje ułatwiające wybór odpowiedniego produktu. Dostarczamy świetne jakościowo i piękne produkty, ale także rzetelną wiedzę o tym jak z nich korzystać. Inspirujemy oraz promujemy pozytywne podejście do seksualności wśród kobiet, mężczyzn i par.
Do góry